Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Kombi S211

Benzlove, 7 lat temu
Silnik 3.5 V6 (350) 272KM 200kW
Rok produkcji 2005
Mercedes Klasa E W211 Kombi S211 3.5 V6 (350) 272KM 200kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Kocham silnik jak i jego całego:)
Z#j#b#s#y tyle z mojej strony:)
Silnik świetny, jednym przeszkadza jego specyficzny dźwięk na jałowym mi znowu sie bardzo podoba ! Pięknie mruczy na niskich i na wysokich cały zakres obrotomierza to istna przyjemność dla uszu. Sprint rzędu jakiś 7-8 s do 100 przy tak potężnej masie auta.. Miód ! Jakość wiadomo zależy od egzemplarza ja ze swojego jestem mega zadowolony..
Skrzynia 7 biegowa świetna! Dwa tryby S/C przy kupnie samochodu ze skrzynią 7gtronic polecam sprawdzić ją na obu trybach. O samej specyfikacji skrzyni polecam poczytać na internecie. Istny kosmos technologiczny co czuć w samochodzie.
Auto pięknie wybiera nierówności przez co podróż jest niezwykle komfortowa jedno słowo: Mercedes. Ja posiadam egzemplarz bez airmatica na standardowym zawieszeniu. Stara dobra technologia przez co i koszta utrzymania tańsze. W kombi jest poduszka z tyłu która mimo ogromnego załądunku podnosi auto do standardowej wysokości. Dla kogoś kto często wozi coś ciężkiego super sprawa.
Widoczność super jak i z tyłu tak i z przodu i w lusterkach.
Wszystko fajnie spasowane. Fotele wygodne. Nie wiem co niektórzy piszą o trzeszczących plastikach ja nie doświadczyłem takiego problemu.. Po prostu Mercedes.
Ogrzewanie działa,klimatyzacja dwustrefowa działa, grzane siedzenia grzeją sie dosłownie w chwilę.. Czego potrzeba tu więcej?
Mnóstwo miejsca. Kierowca dosłownie siedzi jak na tronie, pasażer tak samo. Mimo że bardzooo nisko co mi nie przeszkadza a wielu osobom co muszą sie schylić przy wsiadaniu i wysilić przy wysiadaniu już tak. Coś za coś. Pasażerowie mają z tyłu komfort któremu blisko do klasy S zresztą wszyscy w tym aucie mają taki komfort. W skrócie miejsca bardzo dużo. Bagażnik fajnie zaplanowany ogromny. Elektrycznie odsuwana roleta i możliwość wysuniecia siatki ochronnej za siedzeniami pasażerów z tyłu. Takie małe smaczki a bardzo cieszą.. Po prostu Mercedes:)
Można szeptać przy prędkościach autostradowych .. Słychać tylko przyjemny dla mnie mruk silnika. A zewnętrznych szumów prawie w ogóle. Tak jak pisałem wyżej coś za coś auto jest bardzo niskie przez co w podróży bardzo komfortowe. Mercedes;D
Nie będę pisał że koszty utrzymania są jak w Corsie bo nie ale nie odbiegają od konkurencyjnych .. Jest na ten moment wiele zamienników renomowanych firm.. jak to w przypadku innych samochodów.
Każdy kto wsiada do tego auta nie wierzy że mimo wszystko ma już dziesięć lat za sobą.. I auto wydaje się dużo droższe jak faktycznie stoi aktualnie na rynku ma przed sobą już dwie kolejne generacje jakby nie patrzeć..
Nie mam żadnych problemów. Najprostsza usterka to uszkodzenia zamka w bagażniku ale jak ktoś jest idiotą i trzaska klapą która się dociąga to łatwo o to...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 (350) 272KM 200kW [l/100km]

14,3