Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Kombi S211

Adrian, 3 lata temu
Silnik 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Klasa E W211 Kombi S211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo małej pojemności i mocy w stosunku do gabarytów auta - daje radę. Nie jestem typem rajdowca, ale silnik radzi sobie przy wyprzedzaniu i na autostradach. Małe spalanie to także duża zaleta. Średnia z 10 tys. km to 6,9l/100km - przy czym 3/4 z tego to miasto. Na trasie udało mi się parę razy zejść poniżej 5l z pasażerem i bagażami na pokładzie.
Inne : Właściwie niczego nie nazwałbym "uciążliwym". Elementy mają prawo się zużywać, czego chyba jesteśmy świadomi kupując kilkunastoletnie auto. Zawsze też należy pamiętać, że "jak dbasz - tak masz".
Nie ma samochodów bez wad, ale komfort jaki daje moje ponad 17-letnie auto jest nieosiągalny nawet w dużo nowszych samochodach. Przy zakupie musimy być świadomi swoich decyzji. Ja kupiłbym w211 ponownie, może trochę lepiej wyposażone ;)
Oszczędny i trwały, poza elementami eksploatacyjnymi nie wymaga ingerencji.
Dopiero po 17 latach i 420000 km przebiegu zaczęło "buczeć" sprzęgło hydrokinetyczne w automacie. Chyba miało prawo :) po wymianie skrzynia działa jak nowa.
Prowadzi się pewnie a zarazem nie ma problemu z manewrowaniem. Wystarczy dbać o elementy eksploatacyjne.
Niestety jak w każdym Mercedesie ruda tu i ówdzie się pojawiła - tylne nadkola i klapa bagażnika zostały już uratowane. Na plus w porównaniu do poprzedników to przednie błotniki i maska wykonane z aluminium. Po przesiadce z w210 tu jest naprawdę lepiej ;)
Mam ubogą wersję bez czujników parkowania, a mimo to manewrowanie nawet na parkingach w galeriach handlowych nie sprawia żadnego problemu.
Wszystko pod ręką, obsługa intuicyjna. Pod tym względem w żadnym aucie nie było mi tak wygodnie.
Chłodzi aż miło, grzeje gdy potrzeba. Na duży plus osobny nadmuch z tyłu - tego brakowało w w210.
Miejsca jest aż nadmiar. Mam prawie 190 cm wzrostu, a mimo tego za mną można też bez problemu usiąść i nie mieć kolan pod brodą. Przestrzeni wystarcza by wygodnie zabrać 4 pasażerów, albo przewieźć lodówkę i meble. Nocować w bagażniku również mi się zdarzyło i nie narzekałem ;)
Do 150 km/h można rozmawiać bez podnoszenia głosu. Szybciej i tak nie ma gdzie jeździć więc mi to wystarcza.
Auto jest już w takim wieku, że większość części kosztuje tyle samo co w przypadku volkswagena czy innego opla. Nie ma oczywiście co oszczędzać na jakości, auto naprawdę potrafi być wdzięczne jeśli o nie dbamy :)
Drobne usterki zdarzają sie w każdym aucie, ale biorąc pod uwagę wiek i przebieg mojego egzemplarza mogę powiedzieć, że jestem zadowolony.
Kupiłem świadomie egzemplarz dość zaniedbany i liczyłem się z tym, że będzie wymagał pracy. Naprawiłem wszystkie przypadłości i cieszę się wygodną jazdą :)
Nie wydarzyło się nic, co mogło mnie zaskoczyć. Jak pisałem wyżej - mój egzemplarz wymagał dopieszczenia od początku i po prostu stopniowo naprawiałem to, co i tak miało być naprawione. Największe wydatki to sprzęgło i zasobniki ciśnienia w tylnym zawieszeniu. Dużo pomaga fakt, że mam na miejscu mechaników, którzy Mercedesy znają na wylot.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW [l/100km]

7,2