Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Kombi S211

fan e-klasse, 13 lat temu
Silnik 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Rok produkcji 2006
Mercedes Klasa E W211 Kombi S211 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
silnik daje radę. To w końcu 224 KM. Co prawda Audi i BMW z tymi silnikami zbierają się lepiej ale nie tylko o to chodzi. Motor Mercedesa zupełnie wystarczy. Przy wyższych obrotach miło warczy jak przy V6. Elastyczność super np. na piątym biegu przyśpiesza tak jakby się zrobiło redukcję na trójkę.
elastyczność etc. 7-G tronic jest ok i niewiele pali.
bezpieczeństwo i stabilność jazdy nawet na ślislich nawierzchniach zaskakuje.
bez zarzutu
również ok, wszystko na swoim miejscu. Przesiadając się do innych aut od razu widać, że czegoś brakuje. Pewnie nie dotyczy to wszystkich wersji. Zaznaczam, że opis dotyczy Avantgarde.
Wszystko ok. Webasto też się czasem przydaje
spodziewałem się odrobinę więcej miejsca ale nie narzekam.
ok
Jest ok. Spala 8,5 litra przy jeździe mieszanej z przewagą jazdy pozamiejskiej. Wydaje mi się, że nie jest źle tym bardziej że mam czasem tzw. ciężką nogę. Oczywiście w mieście komputer potrafi pokazać 14 litrów.
ogólnie ok. Zrobiłem nim 100 tys km przez ostatni rok. Wymiana głównie dotyczyła części eksploatacyjnych.
Przy 215 tys. wymieniłem turbinę. Może mój poprzednik nie do końca dbał o nią a może po prostu swoje wyjechała. Warto zastanowić się nad serwisem w Niemczech jeśli ktoś mieszka blisko granicy.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW [l/100km]

8,6
6,2
13,5
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa E W211 Kombi S211 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Mercedes Klasa E W211 Kombi S211