Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Kombi S211

db07@tlen.pl, 14 lat temu
Silnik 3.2 (280 CDI) 177KM 130kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Klasa E W211 Kombi S211 3.2 (280 CDI) 177KM 130kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Auto o świetnym wyglądzie, wygodne, niezawodne, bardzo szybkie ( 7,4 do setki ), ekonomiczne...cóż dodać...jest gwiazda..jest jazda :)
Bardzo dobry i żywotny silnik, ładny dzwięk. Ekonomoczny a przy tym bardzo dynamiczny. Bardzo wysoki moment obrotowy ba aż 500nM.
Skrzynia biegów, automatyczna oczywiście, szybsza i płynniejsza jak w audi a6 3,0 tdi a bez porównania do audi 2,5 tdi. Jej wada to niestety szarpanie co jakiś czas. Mi pomogła wymiana oleju, niestety w serwisie i niestety za nie małą kasę.
Bez zastrzeżeń. Precyzyjny i płynny, pewne prowadzenie w zakrętach przy dużych prędkościach. Zawieszenie bardzo komfortowe, wręcz dostojne choć to nie airmatic i nie 4matic...niestety :)
Widoczność dobra, niestety nie mam parktronica a przydałby się szczególnie do cofania :)
Ergonomia....cóż napisac..to mercedes. Swietne materiały wykończeniowe, świetna deska rozdzielcza, zegary czytelne,wszystko na miejscu. Brakuje może tylko uchwytu na napój, ale da sie to przeżyć.
Wentylacja świetna, rzadko kiedy parują tu szyby a jak już to wciskamy jeden przycisk i po sprawie. Climatronic cztero strefowy działa bardzo dobrze, szybko chłodzi a w zimie szybko grzeje. Nawiewy gdy są na full troszkę hałasują ale gdy clomatronic osiągnie zadaną temp szybko wraca cisza.
Ja za kierownicą mam zawsze tyle miejsca ile potrzebuje choć mam 188cm wzrostu. Z tyłu miejsca nie jest już tak dużo, powiem że nawet mniej jak w a6, no ale cóz , cos kosztem czegoś, jest tu ogromny bagażnik zwłaszcza że posiadam kombii.
No co do wyciszenia do jest cicho, choć gdy przyspieszamy do uszu dociera przyjemny ryk silnika. Przy 240 km/h można swobodnie rozmawiać, słychać tylko wiatr. A poza tym chcę dodać że w w211 jest świetny system audio, naprawdę niezle wymiata :)
Samochód o wadze 1900kg i o pojemnosci 3200cm mi pali srednio 8,1 l/100km. Takie mam wskazania komputera. Na trasie przy tempomacie ustawionym na 130km/h palił mi 6,2l/100km !!!! Nigdy spalanie na trasie nie przekroczyło mi 11 litrów ,nawet przy 240km/h. W mieście tylko 10 litrów przy raczej dynamicznej jezdzie, w korkach nie więcej jak 12 l. Co do cen przeglądów to się nie wypowiem gdyż staram sie omijać serwisy mercedesa po przykrych doświadczeniach ( niekompetencja pracowników serwisu ), ceny częsci takie same jak w przypadku audi a6 , czyli nie jest zle.
W211 z roku 2003 można kupić już od 50 tys zł, za takie pieniądze nie znajdziemy na rynku nic lepszego, wierzcie mi bo miałem już różne auta klasy wyzszej i podkreślam że w tym roczniku, z takim silnikiem i w tej klasie lepiej już nie będzie. Audi, bmw..na kolanach, nie obrażając uzytkowników tych aut. Jeśli wahasz sie czy kupić w211 e320 cdi to przejedz sie nim i innymi autami a zrozumiesz. Jest takie powiedzenie że są mercedesy i inne auta, ja to sprawdziłem i Ty też przekonaj sie, przejedz sie w211.
Autko mam 2 lata, jedyne co sprowadzało mnie do warsztatów to naprawy bieżące. Najdroższa była wymiana oleju w skrzyni biegów wraz z jej kompletna obsługą (wymiana wszystkich filtrów,adaptacja skrzyni, wykasowanie błędów itp ) to koszt ok 1000 zł.
Poważnych usterek brak i oby tak dalej :) Tym autem przejechałem przez 2 lata ok 120 000 km więc jest w moim mniemaniu bardzo niezawodne.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.2 (280 CDI) 177KM 130kW [l/100km]

7,6