Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

il Dottore, 10 lat temu
Silnik 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Po prostu miodzio. Nie wiem jak podstawowy silnik może być tak dobry!
Cisza, spokój, pewność, komfort, prestiż, bezpieczeństwo. To jest Mercedes!
Silnik z doładowaniem mechanicznym (sprężarka Roots) to dziś rzadkość. Kultura i komfort pracy oraz osiągi na poziomie sześciocylindrówki. Oczywiście automat opóźnia reakcję na gaz ale to auto nie służy do wyścigów (choć da się, hehehhe).
Tylko dobrze, bo przełożeń jest za mało. To nie jest nowoczesny automat. Za to zmienia biegi niezauważalnie i jest praktycznie niezniszczalny pod warunkiem wymiany oleju co 70 tys km. Coś za coś. Do miasta TYLKO AUTOMAT!
Cóż - mógłby być bardziej komfortowy. Z drugiej strony - auto zaskakująco dobrze radzi sobie na zakrętach. Tylny napęd bardzo się tu przydaje. Przy szybkiej jeździe samochód pewny i stabilny.
Bez uwag. Po prostu perfekcja. To jest klasyczna limuzyna a nie te dzisiejsze dziwaczne pudełka, w których guzik widać. W Mercedesie masz 100% komfortu pod tym względem.
To auto mogłoby służyć do nauki ergonomii. Jest pod tym względem po prostu wzorowe. Wszystko na swoim miejscu, wszystko intuicyjne.
Wszystko działa jak powinno. Ocena jednak obniżona ze względu na zbyt wolne działanie klimy. Zimne powietrze winno pojawiać się szybciej.
Co tu komentować? Wsiadać i jechać! :) Miejsca starczy spokojnie dla wszystkich + bagaże.
Dam tylko \"dobrze\" za zbyt duży szum wiatru i opon. Silnika nie słychać za to wcale. :)
Coś za coś - niestety: to nie jest auto dla lubiących oszczędzać paliwo. Gdy jadę do pracy pustą drogą (mam 20 km) i trzymam 80km/h tempomacie to wyniki 7,2-7,4 l/100kmsą normalne. W mieście 11,9-12,5. Na trasie powiedzmy 120-140km/h - 8 do 8,5l/100km Nie jest to auto na krótkie dystanse - będzie pił jak smok! Ogółem - daleko temu silnikowi do współczesnych konstrukcji, może gaz by pomógł?
Był drogi ale wiem za co zapłaciłem. Ogromny spadek wartości w miarę upływu lat. Nie wiem jak w Polsce ale w Irlandii to jest dramat. Drugi raz tego auta bym nie kupił TYLKO ze względu na zużycie paliwa. Żadnych innych zastrzeżeń. W Polsce bym zagazował i śmiejąc się przejechał kolejne 120 tys km. Ale cóż... przyszła pora się pożegnać i wskoczyć w diesla. Kupuję C220 z 2008 - cóż,kryzys! :( Jak macie jakieś pytania co do Mieczysława to piszcie; ryba-pila(maupa)tlen.pl
Właściwie nic się nie dzieje. Biorąc pod uwagę wiek auta - rewelacja. Teraz padł mi centralny w tylkych lewych drzwiach i muszę zamykać wóz 2-3 razy pilotem, nim zaskoczy. Ale zapewne naprawa to będzie groszowa sprawa.
W aucie na przestrzeni 120 tys km (kupiłem go gdy miał 3 lata i 70 tys km) wymieniłem: przednie zawieszenie, sondę lambda, przewód do niej,uszczelkę pod głowicą... więcej grzechów nie pamiętam. W sumie śmiech na sali biorąc pod uwagę że wóz ma prawie 10 lat. Poza tym tylko lejesz i jeździsz + części eksploatacyjne. Nie jest to jednak 100% bezawaryjne auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW [l/100km]

9,2
12,3
7,2
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
10,6
13,0