Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

sławekmb, 10 lat temu
Silnik 2.1 (200 CDI) 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 2.1 (200 CDI) 136KM 100kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Pszczółka ,która ładnie bzyka i mało zjada miodu.
Hm ...to mój chyba 20 samochód od 89 roku. Z tego 4 Mercedes .Miałem W123,W210,W203 teraz W211 i chyba Mercedes najbardziej mi pasuje.
Auto kupione z serwisu Mercedesa z Niemiec. Auto z TAXI z uszkodzonym silnikiem ,zerwany łancuch.Naprawa w kraju koszt ok 5tys zł.Od tamtej pory bajka zrobiłem ponad 15 tys. km.Silnik mimo przebiegu rewelacja 136 kucy zupełnie mi odpowiada.Daleka Trasa spalanie 5,2 l.
Tu troszkę gorzej,może bo taki przebieg.Skrzynia G-7. Przy redukowaniu z 2 na 1 drganie skrzyni .Gdy auto już lekko zagrzane nic takiego się nie dzieje.Skrzynia rewelacja 7 biegów do przodu 2 do tyłu.
Jak masz zawieszenie serwisowane w porę to bajka .Nie jest tanio ,ale i nie zwala z nóg. Najczęsciej wahacz (banan),sworzeń wahacza,łącznik stabilizatora.
Mi odpowiada mam 178 wzrostu ,moja pani 158 i po ustawieniu fotela zadowolona.
Wszystko czytelne pod ręką.
Tu muszę pochwalić.Po całym dniu stania auta pod pracą i temp. -10-15 po odpaleniu i przejechaniu ok kilowetra leci ciepłe powietrze z nadmuchu.
Z przodu super ,z tyłu słabiej.Jest nas 5 osób w tym troje dzieci.Przed wyjazdem walka kto siedzi gdzie a najlepiej z przodu.Wiek dzieci 17,12,8.W cztery osoby dorosłe bez problemu.W W 123 siedzenia były jak wersalka.
Silnika nie słychac.Zimowe opony w zimie przenoszą szum.
Trasa spokojnie mozna zejsc do 5l.Miasto Wrocław do pracy z centrum mam 10km mieści się między 10-11l. Srednia z paru tysięcy ok 8l
Ja za 2007rok lift z naprawą cłem itd wydałem 41tys.Obecnie już go nie mam bo kupiłem kombi nie TaXi .Sprzedałem po 2 latach za 38tys.Jak na auto po taxi strata śmieszna.
Przez 2 lata nic nie robiłem chyba ze jakis wachacz czy wymiana oleju.
Tylko taka ocena bo niby łańcuch nie strzela w mietku a jak kupiłem z takim uszkodzeniem i troszke to kosztowało.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 (200 CDI) 136KM 100kW [l/100km]

8,1