Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

Maciej, 10 lat temu
Silnik 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : W tej chwili ceny tego auta są komicznie niskie , kupno "uczciwego" egzemplarza można śmiało potraktować jak prezent od osoby która kiedyś za auto zapłaciła sporo pieniędzy POLECAM
Układ hamulcowy : Za 1000 zł pompę SBC można doprowadzić do stanu nowego
Można za 35 tys. nabyć auto , które mimo paru wpadek ii tak jest lata świetlne co dziś niektórzy nazywają luksusem, mimo iż to nie W124 którego produkcja zakończyła by się pewnie dziś bankructwem Mercedesa to i tak nie jestem zniesmaczony
Historie o padających wtryskiwaczach ... nie wiem co powiedzieć , auto ma wszystkie oryginalne wtryskiwacze i procuje jak zegarek ... , miałem nabyć E270 ale wszystkie po drodze miały cofane liczniki , więc padło E220 (jeździ żona) bo autentyk przebieg, silnik wbrew pozorom nie jest wysilony przy 160km/h 6 bieg ok. 3 tys obrotów i cisza ... ale kultura pracy między E220 a E270 zdecydowanie zauważalna
6 rewelacja , nie nie trzeba poprawiać
Zawieszenie rewelacja , niestety w W212 nie jest już tak komfortowo
Bez uwag, bez czujników nie czujemy dyskomfortu
Naprawdę bardzo dobrze
Mam wersję z 4 strefową klimatyzacją automatyczną + fabryczne sprawne webasto więc jest ok
Mam 186 szczupła budową więc żadnych problemów, ale ... osoby otyłe znajdą w tej klasie aut bardzie przestrzenne kabiny
Wyciszenie z zewnątrz klasa Mercedes , od podwozia i zawieszenie super, 4 rzędówka diesla trochę słyzalna , dlatego lepiej będzie E270 i 320
U Heńka wszystkiego nie zrobimy, mimo wieku auta jest to bardzo zaawansowany technologicznie samochód zatem aby go utrzymać w formie trzeba się liczyć z kosztami, choć mity o padającej elektronice, nagminnie psującym się SBC to spora przesada i tyczy się chyba aut silnie powypadkowych albo z przebiegami 400 - 500 tys. +
Mimo wszystko warto , jakość W211 lepsza niż W212 co ciekawe modele przedliftowe są moim zdaniem lepiej wykonane ...
Tak są drobne usterki , typu 10 minut na forum i zrobi się samemu
Silnik - nic, przeniesienie napędu lepiej dopracowane niż W124, skrzynia - nic , zawieszenie do 180 tys. fabryczny montaż, po wymianie wahaczy przód więc życzyłbym przy takim przebiegu takich usterek w innych autach

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW [l/100km]

7,2