Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

Chrustu, 6 lat temu
Silnik 2.1 (220 CDI) 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 2.1 (220 CDI) 170KM 125kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Chyba jeden z najlepszych w klasie którego ominęły błędy konkurencji typu ( psujące się rozrządy , pękające głowice zacierające wały ITP.
Inne : Brak uciążliwych usterek.7.5
Witam moją gwiazdę posiadam od 5 lat miała udokumentowane 191000 km przebiegu ja nakręciłem 105000 km głównie były wymieniane części eksploatacyjne raz tarcze przód 2 x klocki przód i oczywiście oleje i filtry co około 18-20 tyś km . Przy 230 tyś km zaczęła poszarpywać ASB koszt naprawy z częściami i robocizną 1500 zł oczywiście poza ASO , przy 250 tyś km uszkodzeniu uległ zawór nagrzewnicy koszt części w hurtowni to około 200 zł ( wymiana we własnym zakresie ) co jeszcze czujnik temperatury paliwa 70 zł i nie dawno czujnik temperatury płynu chłodniczego . Blisko 292 tyś km zaczęły dochodzić stuki z zawieszenia do wymiany 1x wachacz 250 zł markowy TRW , 1x sworzeń piasty 70 zł Lemforder i 1x końcówka drążka 65 zł lemforder i to by było na tyle dlatego ocena na 5. Jeśli chodzi o przyszłość to napewno też będzie panna MERCEDES.
Silnik 2.2 CDI 170 KM biturbo naprawdę daję rade super przyśpiesza masa własna to 1820 kg spalanie akceptowalne około 8 l/100 km a jeździmy prawie cały czas w cztery osoby i bagaż. Olej od wymiany do wymiany beż zużycia żadnych problemów z filtrem cząstek stałych , wtryskiwacze piezoelektryczne nie dawno sprawdzane stan bardzo dobry, żadnych wycieków, turbiny stan bardzo dobry.
ASB zmienia biegi dość szybko i bardzo płynie praktycznie tego nie czuć . Trzeba pamiętać o wymianie oleju co około 50 tyś km w ten sposób znacznie wydłużymy jej żywotność. Moja niestety była zaniedbana chyba od nowości bez zmiany oleju.
Cóż prowadzi się jak na klasę premium przystało szybko i stabilnie w mojej wersji AVANTGARDE usztywnionej i obniżonej zakręty to przyjemność i to resorowanie czysta przyjemność.
Bez zarzutu
Na najwyższym poziomie
Klima w lato bez problemu daje radę.
Z przodu bardzo dużo miejsca z tyło nieco ciaśniej a w mojej wersji kombi bagażnik największy w klasie.
Cicho i komfortowo.
W ASO nie dość że drogo to jeszcze brak kompetencji dlatego od lat naprawy wykonuję u tego samego fachowca który zna się na tych samochodach.
Chyba jeden z lepszych w klasie .
Według mnie to są raczej pierdoły i nie mają większego wpływu na ocenę.
Poza drobną naprawą ASB którą zaniedbał poprzedni właściciel więcej poważnych usterek brak i oby tak do końca eksploatacji .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 (220 CDI) 170KM 125kW [l/100km]

7,4