Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

Paweł., 14 lat temu
Silnik 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony! Jeżdzę bardzo dużo i ten samochód mnie nigdy nie zawiódł! Jeśli wszytkie wymiany zużywających elementów robi się na bieżąco, to możemy być pewni naszego samochodu:) Nic, tylko lac do baku dobre paliwo i jeżdzić;) Wewnątrz komfort, cisza...fotele bardzo dobrze przystosowane do dłuższych tras, kręgosłup się nie męczy. Materiały które zostały użyte są najwyższej jakośći...nie porównywalnie lepsze od użytych w BMW 5 z 2005 roku którym jeździ mój wspólnik i ma bardzo podobny przebieg. Na starej C klasie się nie zawiodłem i na tym modelu E również. W przyszłym roku chętnie kupie nową E Klasę...najprawdopodobniej E250 CDI którą już odbyłem jazdę próbną.
Jeśli chodzi o silnik, to jestem bardzo zadowolony, jest bezawaryjny, przez 267000 km od nowości musiałem tylko raz odwiedzić serwis. Zepsuł się jakiś przekaźnik.
Skrzynia Automatyczna (tip-tronic) z ustawieniami szybkości, która nieźle radzi sobie, a przy mocniejszym wciśnięciu gazu momentalnie zmniejsza biegi i samochód żwawo przyspiesza.
Do układu jezdnego/prowadzenia nie miałem nigdy zadnych zastrzeżeń. Szeroki rozstaw kół i dość stabilne zawieszenie nie przechylający się na boki przy ostrych łukach daje pewność i bezpieczeństwo.
ok.
Wszsytko na miejscu gdzie trzeba, po dluzszym czasie wszytko już na pamięć można przełączać:)
Klimatyzacja 4 strefowa i nic wiecej nie potrzeba:)
Spora limuzyna:) 4 osobowa rodzina nie narzeka;)
Jest dobrze:) Po deszczu jedynie szum opon:)
jak na taki silnik i masę samochodu jest dobrze:)
Ceny przeglądów i wymiany poszczególnych normalnie zużywających się elementów nie są tanie ale to w końcu jest Mercedes i ma swoją dobrą jakość.
Przez ostatnie 6 lat poza przeglądami musiałem odwiedzić serwis tylko jeden raz! Wszystko doskonałej jakośći, nic nie stuka, nie puka, plastiki nie piszczą nawet przy tak sporym przebiegu.
Nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW [l/100km]