Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W212 Kombi

Piotr 33l.dolnośląskie, 9 lat temu
Silnik 350 CDI BlueEFFICIENCY 231KM 170kW
Rok produkcji 2010
Mercedes Klasa E W212 Kombi 350 CDI BlueEFFICIENCY 231KM 170kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Urzekł mnie całokształt:-)
Zawieszenie : głośna praca airmatic na dużych krótkich wybojach-taki urok wg.ASO
Użytkowałem nowego Citroena C5 przez 4 lata.Było fajnie nic się nie psuło ale postanowiłem zmienić na auto,które spełni moje motoryzacyjne marzenia ale pozostanie autem praktycznym:-)Ten Mercedes daje takie połączenie.Jest wielki,pięknie wykończony,mega wygodny,szybki i stosunkowo oszczędny.4matic,airmatic i 7G tronic robią dobrą robotę!Ustawienia z komfortowych na sportowe dają dużą zmianę charakterystyki auta-w zależności od warunków drogowych można auto idealnie dostosować.Jest też tryb manualny,łopatkami przy kierownicy.Kiedyś myślałem że to super sprawa,teraz jakoś tego nie używam-bo po co:-)Znakomita opcja to wielokonturowe aktywne fotele które w zależności od kierunku działania siły odśrodkowej dopompowują odpowiednie boczki zapewniając że płaski wygodny fotel działa jak kubełek na krętej drodze.Mistrzostwo!
Silnik cichy,mocny,stosunkowo oszczędny czego chcieć więcej?
Skrzynia 7 biegowa automatyczna typu direct select(przy kierownicy)Bardzo wygodna obsługa(nie trzeba odrywać rąk od kierownicy)Zmiany biegów szybkie bez szarpnięć.Zmienna charakterystyka w trybie sport dochodzi do 4 tys obrotów w trybie komfort zmienia szybciej przy ok 2500 obr.Jest tez tryb manual.Rewelacja
4 matic.Czekam na zimę:-)W zakręty wchodzi się z takimi prędkościami że tylko zdrowy rozsądek powoduje że następnym razem nie wchodzimy w ten sam zakręt jeszcze szybciej.Duża twardość w trybie sport,duża wygoda w trybie comfort.Niewielki minus za odgłosy pracy zawieszenia airmatic na dużych wybojach no ale taka to podobno charakterystyka a dróg takich jak u nas nie ma nigdzie w Europie no a już an pewno nie w Niemczech.Opony o profilu 40 nie pomagają a w wersji AMG najwyższe mozliwe to tylko 45:-)
Auto super wyciszone.Dużo miejsca wszędzie oprócz środkowego miejsca z tyłu (wysoki tunel).Kanapa z tyłu wygodna.Z przodu bezkonkurencyjne aktywne wielokonturowe wentylowane fotele z ogrzewaniem i masażem.Najwyższa półka.
Wszystko jasne.Mimo że lubię czytać instrukcję tylko ją przejrzałem bo wszystko klarowne i intuicyjne oczywiście dla kogoś kto jest zaznajomiony z nowoczesnymi autami i elektroniką:-)Bardzo wygodny tempomat i nieco mniej wygodny migacz ,bo jest nieco niżej żeby dżwignia tempomatu się zmieściła.Bardzo szybko można się przyzwyczaić.
Chłodzi od razu i skutecznie.2 strefy.Grzeje też pewnie doskonale ale nie sprawdziłem bo środek lata:-)
Ogromne auto.Największe kombi Europy jeśli chodzi o bagażnik.Z przodu ogromna ilość miejsca,z tyłu wiadomo-nico mniej ale spokojnie wystarcza dla wszystkich.Piękne wykończenie w pakiecie AMG.W środku pełna czerń,łącznie z podsufitką i dużo szczotkowanego aluminium.Piękna sprawa.
Cicho.Na razie rozpędziłem się do 200km/h na autostradzie(jasne że w Niemczech:-) i fajne uczucie mnie dopadło że to jeszcze nie koniec potencjału tego auta.To czuć i po przesiadce z 2L diesla to cieszy.V max podobno 240:-)W aucie jest ogólnie cały czas cicho w stosunku do prędkości z którą się poruszamy.Do ok 60km/h nie słychać nic:)Oprócz doskonałego nagłośnienia Harman/Kardon do którego musimy zaopatrzyć się w płyty nagrane w systemie 5.1 aby w pełni cieszyć się potencjałem tego nagłośnienia.I gdzie takie płyty teraz kupić:-)
Tarcze i klocki przód + klocki tył w ASO 3 tys.Opony wiadomo ok 2-3 tys.Felgi oryginalne 12 tys:-)Dywaniki AMG 1200zł:-)Korytko do bagażnika 350zł.Oleju wchodzi 8L.Na pewno są tańsze auta:-)Duży wybór zamienników wielokrotnie tańszych i pewnie niestety trochę gorszych jakościowo.
Nowy ok 400 tys w tej wersji silnikowej i wyposażeniowej.Po 4 latach marzenia spełnia się za ok 1/3 ceny wyjściowej.Polecam każdemu maniakowi motoryzacyjnemu:-)Wiadomo można coś nowego w tej cenie kupić ale tyle frajdy z jazdy nie będzie:-)
Auto ma 87tys przebiegu do tej pory nic się nie psuło mam nadzieję że dalej tak będzie.Stały serwis ASO od nowości-to się liczy.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 350 CDI BlueEFFICIENCY 231KM 170kW [l/100km]