Ocena kierowcy - Mercedes Klasa M W164 Off-roader

Robert, 11 lat temu
Silnik 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Klasa M W164 Off-roader 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Ten silnik , siagi i tak wielki SUV jezdzi jak na szynach!!!
Przeniesienie napędu : Skrzynia Biegow Wybierak 2500zl
Zawieszenie : 4000zl za amortyzatory przednie Pneumatyka
Silnik : 12,000 zl uszczelka pod glowica ( chyba wina poprzedniego uzytkownika, i moja)
Fajnie auto , do wszystkiego. Dobrze wykonane. Serwis do bani we Wroclawiu ( Fraczak czy tez Wrobel). 0,0% Profesjonalizmy a ceny wyzssane z palca. Jak masz blisko to do Niemiec. Lub w nieutoryzowanym.
Wspanialy silnik , V8 420CDI (4000cm3) Kultura na najwyzszym poziomie. Co jakis 20,000 km zawsze prosi o dolewke 1L oleju ( Norma ).
Skrzynia zrobiona z mysla o starych dziadkach i babciach. Przy wolnej jezdzie jak sie wdepnie na gaz mysli i mysli i mysli kiedy w koncy ma zmienic bieg w dol ( co robi bardzo niechetnie). W gore jak zmienia biegi jest wspaniale. Jedna z najlepszyj jakich mi sie udalo spotkac.
Jest precyzyjny ( wersja z Pneumatycznym zawieszeniem jest wspaniala i tylka bym ta polecal). Ma niestety jak to wszystkie SUV-y z szerokimi oponami 255-55-R19 tendencje do szukania kolein. Ale to nie az tak uciazliwe. Powtazam tylko wersja z pneumatycznym zawieszeniem jest godna polecenia. Jezdzilem z zwylka kolegi i wielka LIPA!
Nie narzekam , i moja dziewczyna tez jest milo zaskoczona ( a jezdzi na codzien pergouten 206 :) )
Wszystko pod reka, lecz jest tego bardzo duzo. Troszeczke za duzo jak dla mnie. Ale intuicyjne.
Jest super!! ( 3 strefy i dziala bardzo dobrze!!!
Doskonala. NIe za wielkie ( a mam 200cm wzrostu) i nie za male. Rowniez na tylnej kanapie i bagaznik jest wystarczajacy.
Dobrze jest. Jest troche szumy na nierownosciach i przy jezdzie ponad 200Km/h. Lecz przy takiej predkosci to norma! Moze lepiej byloby dac lepsze uszczelkido szyb przednich , bo swiszcza czasami. Do Wymiany.
Tu jak na tak wielki silnik jestem bardzo pozytywnie zaskoczony : W miescie jak przycisnie sie to potrafi z 13-14L wsiorbac. Lecz na ogol 10-11L. Na autostradzie na 1000km przeloczone jak na litry a nie z komputerka ( 9,1L = srednia jakies 140Km/h) Jak moja dziewczyna jedzie na autostradzie to nawet potrafi 6,2L Spalic na srednia 120-130km/h rzeczywiscie!
Nie nazekam.
Zepslulo sie ( nie mam auta od nowosci przez 3 lata): pokretlo od ogrzewania przod 200zl uzywane klamki Keyless-Go 4szt po 100zl siatla tylne wymagaly lekkigo przysmarowania stykow
Zepslulo sie ( nie mam auta od nowosci przez 3 lata): Bylo zle chyba bdane o nie bo teraz odpukac juz jezdze 2 lata bez jakiejkolwiek usterki!!! A kupilem auto w dobrej cenie wiec i moze dlatego mi sie odbilo. Zapomnaielm sprawdzic plyn PO KUPNIE od chlodnicy w zimie wysadzolo mi uszczelke pod glowica 8000zl naprawa + czesci jak regulatory zaworow i rozne czesci 4000zl Skrzynia biegow wybierak elektryczny do zmiany biegow 2500zl pneumatyczne zawieszenie : pompa powietrza 2500zl pneumatyczne zawieszenie : amortyzarory przod po 2000zl = 4000zl Lampa poziomowanie Przod lewy czasami nie podnosi sie ( nie reperuje )

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW [l/100km]

9,3