Ocena kierowcy - Mercedes Klasa M W166 Off-roader

SelfMadeMan, 10 lat temu
Silnik 350 BlueTEC 4MATIC 258KM 190kW
Rok produkcji 2013
Mercedes Klasa M W166 Off-roader 350 BlueTEC 4MATIC 258KM 190kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Wyciszenie i układ jezdny.
Jest klasa M i klasa M - różnica tkwi we wprowadzonym w tym modelu systemie Active Curve System, który zmienia jeżdżącą kanapę w SUVa o sportowym charakterze, bez istotnej utraty komfortu. Na zakrętach trzyma się jak X5, pozostając przy tym Mercedesem pełną gębą. Warto dopłacić 17 tys. za ten element wyposażenia.
Z Chipem Brabus ma 310 koni i ciągnie od samego dołu - 7s do 100.
Lekkie haczenie na niskich obrotach. W trybie \"auto\" trochę zbyt ospała. Najlepsza w trybie \"Sport\". Bardzo przydatne manetki przy kierownicy np. do manualnej redukcji na ostrych alpejskich zjazdach.
Dzięki systemowi Active Curve doskonale trzyma się na zakrętach nie tracąc przy tym na komforcie.
Pod tym względem lepszy był Land Cruiser 120. Przydaje się asystent martwego kąta.
Przyciski są intuicyjne i na miejscu, jednak obsługa multimediów nieco skomplikowana. Ten stary system (COMAND) jest od lat ulepszany na siłę tracąc na czytelności.
Klima działa prawidłowo. Ogrzewania nie miałem jeszcze okazji sprawdzić.
Z przodu można się rozsiąść jak na tronie. Z tyłu też jest OK - o wiele lepiej niż w poprzednim MLu.
Pierwsze co mnie urzekło w tym aucie to komfort akustyczny o niebo lepszy niż w Touaregu. Głośno się robi dopiero powyżej 180 km/h. Poza tym słychać tylko szum opon i wiatru, co nie znaczy, że silnik jest niesłyszalny - emituje przyjemny dla ucha pomruk.
Nie udało mi się zajść poniżej 9,9 l / 100. Dane fabryczne to mrzonka, ale nogę mam dość ciężką.
Z prawie pełnym wyposażeniem kosztował powyżej 400 tys.
Od nowości niedopompowany amortyzator gazowy powodujący bujanie się auta przy niskich prędkościach. Naprawiony na gwarancji.
Mam go zbyt krótko, aby to ocenić.

On - zużycie paliwa dla silnika 350 BlueTEC 4MATIC 258KM 190kW [l/100km]

11,6