Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W126 Sedan

Filip M, 19 lat temu
Silnik 2.6 SE 166KM 122kW
Rok produkcji 1989
Mercedes Klasa S W126 Sedan 2.6 SE 166KM 122kW 1985-1991 - Oceń swoje auto
Nie przepuszczałem ze 6 cylindrowy rzędowy 24 zaworowy silnik może pracować tak kulturalnie nawet na wysokich obrotach 5-6 tysiecy. Tutej jestem zaskoczony miło.
Troche szarpie przy przezucaniu odrazu z R na D ale jeżeli przezuce z R na N a po 2 serundach na D nie ma problemu i nie ma zadnych szerpnięć. Ogolnie jest nieźle ale narazie mało uzytkuje ten samochód bo niedawno go kupilem to tutej moja ocena może być nie całkiem adekwatna do sytuacji.
Całkowita rewelacja nie dość ze wyjtkowo cicho i komfortowo to samochód jeszcze sam zachęca do ostrzejszego wchodzenia w zakrety. P.S. Mam zamontowane nowe amortyzatory SACHS moze dlatego ale wydaje mi sie ze cały system zawierzenia jest perfekcyjny a do tego wyjątkowo skoplikowany porwnójąc z innymi samochodami np z Renault bo takim przedtem jeździłem. Aha jeżliłem Laguna ktora miała być limuzyną ale po przesiadce do mercedesa stwierdzam ze laguna z 96 r wersja RT 2.0 to poprostu zwykła taczka dla chłopków tak jak maluch dla mas.
I tu jestem zaskoczony. Szyby nie są jakieś duże bo w koncu w tamtych czasach nie było olbrzymich szyb ale widoczność jest wyjątkowo dobra i pomimo masywnych słupków wogole nie utrudniają widoczności co bardoz przeszkadzało mi w renault. Oglnie jestem zaskoczony w 100%.
tu pozostawiam bez komentarza.
Rewelacja jak na tamte czasu elektroniczne ogrzewanie działa doskonale nei mam klimatyzacji ale nawiew i ogrzewanie są bez zarzutów.
Nieewiarygodnie duża dla kierowcy dla pasarzera s przodu olbrzymia ale już nie tak duża dla pasażerów z tylu niewiem nie siedziałem, siedział kolega podobno kanapa jest niewiarygodnie miekka i wygodna.
Tak jak ktoś przedemna opisał szumią opony i uszczelki w dzwiach ale ogólnie jest super. Szczegolnie jeżeli chodzi o wyciszenie silnika. Dla przykładu rozrusznik pracuje głośniej niż silnik.
Mam silnik 2,6 spalanie w mieście ok 15 litrów gazu w trasie jeszcze niewiem bo nie jeździłem ale podobno ok 12 litrów.
Cena wyjątkowa nista w stosunku do jakości.
wyjątkowa bezawaryjność.
wyjątkowa bezawaryjnośc