Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W140 Sedan

Wojciech, 6 lat temu
Silnik 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa S W140 Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jeżeli zawieszenie jest w idealnym stanie, to samochód płynie po drodze i nic nie stuka nawet na dziurach.
Silnik : Niezniszczalny!
Jak na lata dziewięćdziesiąte kosmiczny samochód, nawet dzisiaj robi wrażenie. Jazda to czysta przyjemność, oprócz parkowania ze względu na gabaryty. Dobre przyspieszenie jak na diesla, nie za wysokie spalanie, niezawodny silnik i komfort jazdy. Nawet przy przebiegu ponad 300 tkm nie ma z nim większych problemów. Mój przyjechał z cieplejszego klimatu i nie ma korozji, więc liczę na kolejne 300 tkm jeżdżenia.
Niezawodność i odporność na jakość paliwa, to najważniejsze zalety. Zużycie paliwa teoretycznie większe niż nowoczesne Diesle, ale w praktyce wygląda to lepiej. Po zregenerowaniu pompy wtryskowej spalanie spadło, a moc wzrosła. 177 koni wystarczy do spokojnej i średniej jazdy. Do sportowej jazdy należy kupić benzynowy silnik.
Żadnych problemów.
Oryginalne gumy w wahaczach wytrzymały 300 tkm, co świadczy o jakości. Jedna sprężyna z przodu pękła i to wszystko.
20 letnie auto bez korozji. Sam nie mogłem w to uwierzyć, dopóki nie zobaczyłem.
Przy wzroście 180 cm i wyżej ustawionym fotelu (bo tak lubię) nie ma problemu z widocznością.
Wszystko co potrzebne jest w zasięgu ręki kierowcy. Niewybaczalny jest jednak brak uchwytu na kubek, lub butelkę. Ten "uchwycik" w schowku jest mocno niepraktyczny. Regulowany podłokietnik przydaje się w trasie, a elektrycznie regulowane fotele pozwalają na ustawienie ich co do milimetra w różnych kierunkach.
W zimie grzeje w lecie chłodzi i o to chodzi!
Jak zakładał producent jest to limuzyna dla maksymalnie 4 osób, które mają podróżować wygodnie. Piąta osoba nie może liczyć na nadmiar komfortu.
Wiadomo, że diesel z lat dziewięćdziesiątych nie może być cichutki, ale fabryczne wyciszenie pozwala o tym zapomnieć.
Jak ktoś kupuje "S Klasse" to nie powinien narzekać na to, że auto pali więcej niż Toyota, czy Ford. Takiego auta nie kupuje się przypadkowo, tylko z premedytacją.
Nowego bym nie kupił, bo jestem sknera, ale używany w dobrym stanie jest wart swojej ceny tym bardziej, że takie auta mocno tracą na wartości.
Po dwudziestu latach użytkowania zawsze coś się zepsuje i trzeba się z tym liczyć, nic nie jest wieczne. Ja miałem problem z pompą wtryskową. Trochę ciekła i zapowietrzała się jak było mało paliwa w baku, ale po regeneracji jest jak nowa. Kilka innych usterek też było, ale było to normalne zużycie materiału.
Za przyjemność trzeba płacić jak powiedział kiedyś mój kolega. Auto jest warte swojej ceny i koniec.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 Turbo-D 177KM 130kW [l/100km]

9,5