Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W220 Sedan

Elvis, 6 lat temu
Silnik 3.7 V6 (350) L 245KM 180kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Klasa S W220 Sedan 3.7 V6 (350) L 245KM 180kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zawieszenie
Moj plan bym nastepujacy. Wydac 40 tys zolotych i kupic samochod jak nowy. Niestety nie bylo tak latwo mialem okreslone wymagania. Mercedesik musial byc w220 w wersji LONG to byla podstawa sami przyznacie ze wyglada zupelnie inaczej a to ze nie misci sie w Polskich miejscach parkingowych jest po prostu urocze :) Zawsze wiem gdzie zaparkowalem bo wystaje lub przod lub tyl samochodu ;) Nastepnym wymaganiem byl kolor, musial byc czarny Kolejne wymaganie to po roku prod. 2003. Nastepnie jasna tapicerka i ostatnie fullllll elektryka. Jak widzicie nie ma tu wymagac odnosnie silnika, gdyz bardziej zalezalo mi na stanie samochodu i tym aby spelnial moje parametry niz to aby byl odpowiedni silnik. Oczywiscie 4.0 diesel odpada na starcie... Kupilem Mesia z miejsca za 25 tysiecy złotych od handlarza po 4mc szukania Jak pewnie umiecie liczyc zostalo mi jeszcze 15 tys na naprawy bo budrzet byl. I sie zaczelo... Jak dojechalem do domu to zauwazylem ze leci z chlodnicy...hmmm dobra niestety termin w serwisie mialem na za 2 tygodnie wiec kupilem borygo i wlalem cieszac sie ze jakos przejade te 2 tygodnie. Bylem tak zajarany ze nie chcialem wychodzic z auta :) aha zapomnialem napisac ze dla mnie w samochodzie wszystko musi dzialac a jakie kolwiek skrzypienie czy walenie nie wchodzi w gre... Dobrze mój Merol nie doczekal się tego serwisu już rozpadl się w 2 dniu mianowicie poprzez waz idacy do chlodnicy skrzyni która znajduje się wewnatrz chlodnicy wody zaczal leciec olej. Wiedzialem ze to od skrzyni biegow bo ten kolor jest nie do pomylenia i tu szczescie chcialo ze auto akurat rozsypalo mi się przy autoryzowanym serwisie merola w Gdyni. Super pomyslalem i stanalem na parkingu u nich. Odrazu przyjeli. Poprosilem aby zerkneli na te weze i wymienili mi od razu olej w skrzyni biegow i w silniku. Po 1 dniu zadzwonili i powiedzieli ze misa olejowa do skrzyni biegow jest w bardzo zlym stanie i zalecaja wymiane. ok... niech robia. Tak więc za wymiane oleju w skrzyni biegow i silniku, przewodu chlodnicy nowego czynninka filtru oleju nowej misy olejowej, innych przewodow zaplacilem 3500 zl. Nie tak zle pomyslalem ale wciąż czekalem na serwis w warsztacie gdzie robia tylko merole. Acha bedac w serwisie kupilem dodatkowy kluczyk od handlarza dostalem tylko 1 – koszt 1600 zł... Samochod jezdzil, palilo się SRS, klimatyzacja nie chodzila, a z chlodnicy lecial plyn. W koncu się doczekalem. Dla niecierpliwych samochód stal w tym warsztacie prawie miesiac... caly czas mi cos nie pasowalo, najwięcej czasu poswiecili klimatyzacji wymieniony został praktycznie caly uklad. No to lecimy. 1 wizyta - Osuszacz klimatyzacji, chlodnica silnika, chlodnica klimatyzacji, tarcza kotwiczna tylna prawa i lewa, nowe przewody ( te z autoryzowanego serwisu były pokrecone, zawolali mnie po to abym sam zobaczyl ) hamulec reczny – klocek hamulcowy, szczeki, tarcza chamulcowa, elektryka – modod dociagania drzwi pasazera oraz cala elektryka tylnych prawych drzwi regeneracja czujnikow parkowania ( nie dzialaly ) Napelnienie klimatyzcji , czynnik jakiś tam modol kolejny robocizna Koszt 4400 zł 2 wizyta - Klima dalej nie dziala...tak więc jedziemy dalej Kompresor klimatyzacji ( teraz sluchajcie, wstawiony był waz do sprezarki od Diesla 320 on jest za dlugi i musi być zgiety więc zatarl sprezarke, zrobil to poprzedni wlasciciel bo taki waz kosztuje do diesla 200 zl a do 350 ben 921 zł Kazalem sprawdzic AIRMATIC prawy tylny się pocil. Tak więc zregenerowali go 1200 zł dobra cena. Robocizna Koszt 4486 zł … 3 wizyta - Klima w koncu dziala ale... wieje tylko cieple powietrze , trzeba było wymienic, zawory ogrzewania tyl i przod . Do tego zaczelo wyc lozysko lewe. Robocizna 1280 zł. 4 wizyta klima dziala … ale może być tylko albo zimno jak w kostnicy albo cieplo jak w Hiszpani.. dobra wymiana panelu sterowania klimy …. Robocizna 400 zł 5 wizyta …. Zaczelo walic tym razem prawe lozysko z wymiana 328 zł . W koncu czyszczenie – detaling wnetrza 600 zl Dobra i to panowie tyle. Oczywiscie nie wpisywalem wszystkiego co było wymieniane tylko te takie bardziej drozsze części. Teraz liczymy Koszt samochodu 25000 Kluczyk 1600 zł Serwis Autoryzowany – 3500 Serwis Nieautoryzowany – 10894 Detaling – 600 Na same naprawy wydane 14394zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.7 V6 (350) L 245KM 180kW [l/100km]

11,7