Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W220 Sedan

Krzysztoff30, 16 lat temu
Silnik 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa S W220 Sedan 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : jak na Diesla , to jest prawdziwa petarda
trzeba dorosnąć do Merca. Ci którzy mają Mercedesa to to wiedzą - tego sie nie da wytłumaczyć " dlaczego merc ?" Śmieszą mnie komentarze pt " najbardziej awaryne auto itd .... Jak się kupuje auto od Turka ze skreconym licznikiem z 450 tyś km do 160 tyś km lub po powodzi i w Brifie jest 6 właścicieli BO JEST O 1200 EURO TANIEJ to powodzenia.
sześć cylindrów pracuje przeslicznie, nawet wskazane jest wyłączenie radia bo prawdziwa muzyka wydobywa sie z pod maski
to mój pierwszy automat, nie mam porównania ale wydaje się być wszystko ok. Nie szarpie płynnie zmienia biegi.
wcześniej jeździłem W 210, w porównaniu do W220 była to katastrofa. S klasa pomimo seryjnego ogumienia 225/60 R 16 jeździ jak przyklejona
nie narzekam, kwestia wyczucia auta
jest ok, wszystko na swoim miejscu
lato, zima , zawsze ok . Brak parowania szyb po prostu perfekcyjnie
bardzo dużo miejsca , bez porównania z innymi autami
jak juz sie rozpędzi to jest cichutko wręcz nienaturalnie cicho
raczej jeżdżę spokojnie, kręcę się tak pomiędzy 8 a 11 litrów. jak na takie auto uważam że to jest bardziej ekonomicznie niż małym fiatem
Nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na ten samochód, zreszta nie żałowałem równiez na poprzednie Mercedesy które miałem
nic wielkiego sie nie stało , wymieniłem tylko koncówki wahacza po 166 pln za szt i spaliła mi sie świeca żarowa to oczywiście wymieniłem wszystkie to tyle. Jedna podstawowa zasada jest to mój już czwarty mercedes i zawsze staramłem się w nich robić wszystko sam. W polsce serwisy są do kitu więcej zepsuja niż naprawią , a jak sobie nie radza z problemem to wymieniaja po kolei wszystko !!!!!
Nic się nie dzieje, tylko leję najlepsze paliwa ( Schell, Orlen ) i jeżdżę !!!

On - zużycie paliwa dla silnika 3.2 (320 CDI) 197KM 145kW [l/100km]

8,6