Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W220 Sedan

Ramzes III, 11 lat temu
Silnik 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa S W220 Sedan 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : najbardziej zaskoczyło mnie zachowanie się samochodu podczas wypadku, nigdy nie czułem się bezpieczniej (i myślę że nie poczułbym się w żadnym samochodzie konkurencyjnej marki)wypadając z drogi po uderzeniu przez inne auto(po prostu \"S\" spełniła swoje zadanie)-bezpieczeństwo naprawde na wysokim poziomie
Jeśli jeździ to robi to doskonale,ale występuje wiele usterek (według mnie spowodowanymi niedoróbkami Producenta)
wspaniały samochód na autostradę można bez problemów wyprzedzać (nawet z pełnym ekfipunkiem)
nie miałem żadnych problemów, gdzieniegdzie małe pocenie się przy przewodach chłodzących olej skrzyni
bez zarzutu
mogłoby być lepiej ale są parktroniki więc jest całkiem dobrze, nieraz ciężko wyczuć gdzie się kończy przód
nagrzewa bardzo szybko (oczywiście warto zaglądać często to filtrów kabiny pod schowkiem na rękawiczki)
żałuję że nie kupiłem wersji LONG z tyłu jest troszkę ciasno w porównaniu z przodem. beznadziejne siedziska w kanapie tylnej,ale jest to chyba spowodowane fotelikami dla dzieci zintegrowanymi z kanapą
mogłoby być ciszej powyżej 130km/h
pali mniej niż 320cdi w W210
polecam ten samochód bo można się w nim zakochać i nie kosztuje zbyć wiele a utrzymanie nie nadwyręża specjalnie portfela
zacinające się zaworki od układu ogrzewania (denerwujące szczególnie przy -15st.C)
Od razu po zakupie wymieniłem zawór recyrkulacji spalin i choć kosztuje 2000pln to warto go wymienić i mieć święty spokój(czyszczenie nie daje rezultatów) AIRMATIC STOP CAR TOO LOW(częsty komunikat w tym samochodzie-ale nie ma co się tym przejmować)- przetarty przewód tekalanowy od sprężarki do dystrybutora powietrza, innym razem zaśniedziała wtyczka nad mostem. według mnie Mercedes dał ciała z tym systemem zawieszenia (jest porostu za delikatny na Polskie warunki drogowe) i tu warto zainwestować w szczęści używane bo nowe to jakiś żart (brok z zabezpieczeniem i króciec montowany do kielicha przedniego 320pln-chore, a cena amorów to jakaś abstrakcja)

On - zużycie paliwa dla silnika 4.0 V8 (400 CDI) 250KM 184kW [l/100km]

12,0