Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W221 Limuzyna Facelifting

Piotr Wysocki, 3 lata temu
Silnik 5.5 V8 (500) 388KM 285kW
Rok produkcji 2010
Mercedes Klasa S W221 Limuzyna Facelifting 5.5 V8 (500) 388KM 285kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie : Airmatic to nie Activ body control ale i tak nie źle
Inne : Typowych nie ma ale zawsze coś wyjdzie w zależności od wyposażenia
Wygląda obłędnie, zwłaszcza w czarnym kolorze. Szukałem prawie rok, a wcześniej miałem w211 z 2003 cdi i też byłem bardzo zadowolony nie wspomnę że żona nie mogła się pogodzić z faktem sprzedaży. Auto kupiłem bo miałem już merca ale pora na V8 jeden z najlepszych silników oczywiście od 2007 z poprawionym rozrządem . Przebieg 300000 nie robi na silniku jak i najmniej najmniejszego wrażenia ( dobrze dotarły motor). luxus, komfort, wygląd to nawet nie ma po co pisać. Mam doświadczenie i zaplecze techniczne z tą marką i poniekąd właśnie mercedes miałem do wyboru lexa460, bmwx5, BMW 7 , audi a8. Rozważałem wszystkie aspekty, znam pozostałe auta i mam możliwość jazdy, naprawy tych aut i powiem, że według mnie mercedes to nr1. Oczywiście to moje zdanie. Auto w gazie pali 12-15 l gazu w zależności od kopyta i stylu jazdy, z wyposażenia to ma prawie wszystko, łącznie z lodówka i monitory w zagłówkach, radar itp. Napewno naprawy nie są tanie jak coś padnie ale jak samemu to zrobię to naprawdę będzie tańsze w utrzymaniu niż np. stare volvo.
Jeden z najlepszych silników V8
Pancerna, dobrze zestorojone sterowanie, 7 biegów, Jak wszystko robione na czas - Praktycznie bezawaryjna
No cóż, to jest ,,okręt,, wiec na pewno nie będzie prowadzić się jak - np Fiat 500 abbart , dzięki napędowi na 4 koła jest naprawdę miły w prowadzeniu i bardzo przewidywalny.
Aluminium bez rdzy
Kamera cofania przypomina raczej chińskie badziewie jakość okropna, ja zrobiłem do poprzedniego w211 moduł i podpiąłem do oryginalnego NTG1 o obraz żyleta, mogli się bardziej postarać albo zadzownić do mnie to bym im zaprojektowł. Poza tym nie jest źle
Trochę mało intuicyjne rozwiązania w audi wygląda to lepiej. Praca kierownicy i fotela np przy wsiadaniu i wysiadaniu w lexusie pracuje bardziej aksamitnie.
Nie jest najgorzej ale w VW PHAETON jest lepiej.
Ogromna,! W wersji long
Podwójne klejone szyby, w boczkach drzwi wstawiona wielka aluminowy blacha co dodatkowo Wycisza, przy 180km/h tylko delikatny szum wiatru.
Jak każde inne Luxusowe auto, poza ,,ASO,, oczywiście. Bo tam i serwisowanie fiata wyjdzie jakby to było porsche.
Luxus kosztuje
Bogate wyposażenie wiąże się z pojawianiem usterek, auto zaniedbane, powypadkowe, zalane, itp będzie bardzo awaryjne.
Bez wiedzy i doświadczonego serwisu, będzie stało miesiącami w warsztacie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.5 V8 (500) 388KM 285kW [l/100km]

14,7