Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W221 Limuzyna Facelifting

Meratron, 6 lat temu
Silnik 3.0 V6 (350 BlueTEC) 258KM 190kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Klasa S W221 Limuzyna Facelifting 3.0 V6 (350 BlueTEC) 258KM 190kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
S classa rozpieszcza ergonomią, wygodą i prestiżem, ale rozczarowuje uciążliwymi usterkami, które psują poziom oceny i użytkownik czuje niedosyt po tym jak wydał równowartość domku z ogródkiem za cztery kółka.
Silnik, jest wystarczający do komfortowego podróżowania, jednak jeśli ktoś ma sportowe zapędy powinien unikać diesla. Nawet po chipowaniu ( 298 KM i 716 Nm) pozostaje pewien niedosyt, choć moment obrotowy robi robotę.
To mój trzeci MB z tym 7 gear automatem. Kiedyś ( 2004 r) mnie zachwycał. Dziś jest już nieco zbyt ociężały w porównaniu z nowszymi generacjami skrzyń - szczególnie PDK itp.
Napęd 4x4 baaardzo poprawia trakcję tej 2 tonowej łodzi na kółkach. Stabilny nawet przy 256 V-max, choć powyżej 220km/h czuć ociężałość układu kierowniczego
Nie wiem co mogę napisać w uwagach w.s. komfort. Że szumi powyżej 240...? :) Nie... komfort just top one.
Zawsze jak wsiadam do A8 lub 7 mki nawet najnowszej, zastanawiam się co autor miał na myśli jak projektował dechę rozdzielczą w tych autach, co wciągnął lub czego się napił. Nawet Porsche ma z tym problem. W S-ce ergonomia jest po prostu najlepsza.
Top
Miejsca jest dość nawet dla 2 metrowych gości.
Przy prędkościach przelotowych 180-200 można prowadzić rozmowę bez podnoszenia głosu.
W sumie jak się zastanowić to jest to ekonomiczny pojazd jak na swoją klasę. spalanie 7-8L ropy, przeglądy co 25-30k. Odkąd skończyła się gwarancja i rozstałem się - bez żalu - z ASO, koszty spadły o połowę.
Jeśli uznamy, że za komfort i luksus jesteśmy w stanie zapłacić dużo pieniędzy to cena/jakość jest ok. Najbardziej stosunek ceny do jakości jest odczuwalny po przejechaniu ciurkiem 1200km
Nie będę się rozpisywał , ale cieknące uszczelki chłodnicy oleju, zmarły bez powodu system Command, czy padające jak muchy czujniki NOX nie powinny się przytrafiać w aucie marki MB z przebiegiem 50-60k km.
Nigdy nie było tak, że wsiadłem włączyłem start i Ups! stoimy. To największa zmora managera. Tak więc tu nie jest źle.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 (350 BlueTEC) 258KM 190kW [l/100km]

8,2