Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W221 Limuzyna

Goral101, 13 lat temu
Silnik 3.5 V6 (350) 272KM 200kW
Rok produkcji 2006
Mercedes Klasa S W221 Limuzyna 3.5 V6 (350) 272KM 200kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo dobry silnik nie pali duzo super sie zbiera elastyczny wyprzedzanie to sekunda
Bardzo udany samochod gdybym teraz kupowal niewiem czy nie zdecydowalbym sie na silnik 5,0 mysle ze spalanie nie bylo by w nim takie wysokie majac 3,5 wiem czego mozna sie spodziewac
Jesli dotyka sie ledwo pedal gazu w ogole go nie slychac ale jesli sie mocniej przycisnie gaz slychac fajny glos mimo ze to v6 bardzo elastyczny ale duza zasluga skrzyni bardzo udany silnik moim zdaniem
Super ok 120 - 130km/h mozna jechac na 7 biegu przydatne bardzo tryby zmiany biegu przy comfort kiedy sie wyprzedza trzeba poczekac ekunde ale redukuje bardzo dobrze na trybie sport skrzynia bardzo czula na gaz sprawdza sie barzo dobrze . Tryp manualny z mozliwoscia zmiany biegow za kierownica rownierz bardzo dobry jedyny maly minus to to ze manetki mogly by byc wieksze jak w AMG
Bardzo precyzyjny samochod mimo swojej wielkosci ktora sie czuje jedzie tam gdzie sie chce zawieszenie bardzo pomaga w jezdzie na trasie podczas duzych predkosci caly uklad sprawia ze jedzie sie bardzo pewnie przy szybkiej agresywnej jezdzie zawieszenie wyraznie twardnieje
Bardzo dobra mimo dlugiego przodu z poczatku mialem wrazenie ze boczne lusterka sa za male ale wszystko fajnie widac tylnia szyba duza widac tez dokladnie wszystko ale mimo wszystko czujniki parkowania sa nie na darmo bo naprawde to kawal auta
Bez zarzutu tutaj wiedzialem czego sie spodziewac w koncu to mercedes wszystko na swoim miejscu materialy jak przystalo na s klase pierwszorzedne
ogrzewanie super samochod w zimie bardzo szybko sie nagrzewa fotele bardzo pomagaja w utrzymaniu ciepla ciala . Jest teraz zima wiec o wentylacji zabardzo sie nie wypowiem ale raz wlaczylem klime i zaraz wylaczylem w momencie sie ochlodzilo bardzo dobra ogolna wentyacja mimo ze w samochodzie jedzie komplet nikt nie narzeka nigdy
Mam wersje zwykla nie long ale miejsca z tylu jest pod dostatkiem tak mi ie wydaje choc siedzialem tylko raz :) z perspektywy kierowcy jest 10/10 wszystko pod reka a jednak miejsca od cholery wszedzie ale samochod ma swoje wymiary wiec trudno zeby bylo inaczej
bardzo cicho w samochodzie podczas spokojnej jazdy nawet podczas predkosci 200 km/h pozniej niewiem bo zaczyna adrenalina skakac ;p ale w normalnej jezdzie bardzo cicho w kabinie jedynie przy redukcji biegow ladnie slychac silnik
Mam silnik 3,5 i spodziewalem sie wiekszego spalania na trasie jest to od 9 litrow ale ciezko je utrzymac w miescie zaczyna sie od 12 litrow ale niema problemu spalic 20 bynajniej ja
Kupowalem samochod uzywany cena byla dosc wysoka ale takiego egzamplarza w polsce jeszzce nie widzialem naprawde jestem zadowolony bardzo przykuwa uwage nie pozostaje nigdy niezauwazony
Przy odsniezaniu samochodu zerwal sie celownik na masce byl duzy mroz ale niepowinno to raczej miec miejsca nowy ok 150 zl
Jak narazie nic sie z samochodem nie dzialo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 (350) 272KM 200kW [l/100km]

14,2