Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W222 Limuzyna

Robert, 3 lata temu
Silnik 350 Blue TEC 258KM 190kW
Rok produkcji 2014
Mercedes Klasa S W222 Limuzyna 350 Blue TEC 258KM 190kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Samochód, w którym kończą się wszystkie dyskusje, kto ma najlepsze auto świata. Przymierzałem się do A8, BMW 7 i kilku innych, ale S-Klasse wyznacza standard i nie ma drugiego takiego samochodu. Jeździ się nim majestatycznie i z klasą. Top of the top. Wygląd, materiały, wszystko na poziomie. Na drodze nikt na Ciebie nie mruga, nikt nie trąbi, każdy wpuszcza. Kamienica w eleganckiej dzielnicy na kołach.
Kulturalny i niezawodny. Zawsze odpala, jak trzeba żwawy, a przy tym jest naprawdę oszczędny - zaskakująco oszczędny !
Zmienia biegi łagodnie. Jest niezauważalna, a chyba taka właśnie ma być skrzynia.
Ma tryb komfort i tryb sport. Zmiana trybu zauważalnie zmienia charakterystykę, ale ja większość czasu spędzam w trybie komfort (Airmatic). Samochód płynie. Można się delektować.
Cieszy oko. Kolejna S-Klasa, która się starzeje powoli i naturalnie przejdzie do roli klasyka, w przeciwieństwie do Audi i BMW, które skończą w rękach powiatowych szpanerów.
Jak dotąd za mną 11.000 km. Tylko paliwo i płyn do spryskiwaczy oraz zakup ładniejszych felg.
Kupiony jako używany za 200.000 zł w wieku 6 lat. Nowy kosztował dwa razy tyle i tym bardziej cieszy, że za pół ceny mam 100% jego fenomenalnych właściwości (nightvision, distronic plus, masaże itd. itd.).
Nic.
Też nic. Jak dotąd bardziej niezawodny niż mój poprzedni Lexus, o rzekomo legendarnej niezawodności.

On - zużycie paliwa dla silnika 350 Blue TEC 258KM 190kW [l/100km]

Mercedes Klasa S W222 Limuzyna