Ocena kierowcy - Mercedes SLK R171 Roadster

adams, 12 lat temu
Silnik 3.0 V6 (280) 231KM 170kW
Rok produkcji 2008
Mercedes SLK R171 Roadster 3.0 V6 (280) 231KM 170kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jak na sportowe autko bardzo komfortowy, a przy tym przewidywalny podczas ostrej jazdy.
ciekawa propozycja na kolejny samochód w rodzinie. Przemyślany i zapewne będzie po nim kolejny.
230KM to ~ 6sek do pierwszej setki. Wysoka kultura pracy, fajny pomruk lubiący niskie. Przy wysokich budzi się duch szatana :)
7 biegowy automat z dwoma trybami (C/S) comfort/sport. Żadnych nieprzewidzianych zachowań, szybkie zmiany oraz reakcje na gaz.
Posiadam koła 17\"/225/45 wklejony, nieco twardy ale dużo bardziej komfortowy od konkurencji w stylu sportowym.
Słowem wstępu najlepsza przy otwartym dachu :) Po zamknięciu nie jest to może RangeRover ale przecież to sportowe auto.
jak przystało na naudnych niemców - wszystko od początku do końca przemyślane. Nie można nawet sobie nieco ponarzekać. :)
Jak wyżej - przemyślane. Przy otwartym dachu skuteczne dogrzewanie jak i dochładzanie klimą.
W porównaniu z boxterem czy Z350 to ogromne auto! Moje 190cm nie daje wrażenia zamknięcia w przysłowiowej puszce po sardynkach. Fotel nawet nie jest ustawiony na ostatnie \"ząbki\" Seks w nim nie wchodzi raczej w grę :)
Znów się pewnie powtórzę - niemiecka myśl i dokładność.
Jest tani, szybki i precyzyjny. Jeździłem Mustangiem i porównania brak - frajda z jazdy/koszty duży \"+\"
Nie doceniany w naszym kraju stąd warto poszukać dobrego egzemplarza za naprawdę dobry pieniądz.
Posiadam niecały rok ale z tego co mi wiadomo z serwisu Mercedesa nie ma co się psuć, chyba że auto powypadkowe złożone z 2 sztuk - a to się podobno zdarzyć może na naszym wspaniałym rynku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 (280) 231KM 170kW [l/100km]

13,0