Ocena kierowcy - Mercedes Sprinter II

RRR, 13 lat temu
Silnik 2.2 CDI 129KM 95kW
Rok produkcji 2005
Mercedes Sprinter II 2.2 CDI 129KM 95kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Po wymianie tarcz i klocków nie zapowiada się na ich szybką wymianę, a na jednych klockach przejechałem już 60 tyś. Rewelacja!
Układ elektryczny : spalony komputer
Karoseria : Ruda go zżera
Gdyby nie rdza było by OK
Przejechałem tym samochodem 160 tyś. kilometrów i zawiódł mnie tylko raz. Przetarła się wiązka elektryczna, co spowodowało zwarcie i spalenie komputera. Koszt wymiany 1700 zł.
Pierwszy bieg często wyskakuje, ale to podobno normalne w tym modelu. Szkoda, że nie dołożyli szóstego biegu:( (Przydał by się)
Łożyska w przednich kołach wytrzymują maksymalnie 50 tyś. kilometrów. Myślałem, że to wina zamienników, ale również oryginalne dłużej nie wytrzymały.
Słupki w bocznych szybach ograniczają widoczność w lusterkach. Poza tym jest nieźle.
Po tych 330 tysiącach powoli zaczynają skrzypieć elementy wnętrza.
Gdyby nie wiskoza pewnie byłoby lepiej, ale nie ma co narzekać. W zimie grzeje, a w lecie chłodzi:)
Nawet dużo miejsca w porównaniu do konkurencji. Fotel kierowcy wygodny. Po spędzeniu za kółkiem całego dnia nie odczuwa się bólu pleców.
Tragedia. Najlepiej jeździć z nausznikami. Przez zestaw głośno mówiący na pewno nie porozmawiacie!
Spalanie tragiczne, ale to dlatego, że posiadam najwolniejsze przełożenie /35:8/ Przy jeździe z prędkością 90 km/h spala około 13-14 litrów (zależy od wiatru i załadowania). Przy prędkości 110-120 km/h potrafi spalić nawet 18 litrów.
Wyciek oleju z kolektora dolotowego.
Wymiana komputera, RDZA!!! Pojawiają się bąble na podszybiu, liczne odpryski na drzwiach bocznych i masce. Jak na 6 letnie auto jestem zawiedziony!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDI 129KM 95kW [l/100km]

14,8