Ocena kierowcy - Mercedes Sprinter II

Icid, 13 lat temu
Silnik 2.7 CDI 156KM 115kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Sprinter II 2.7 CDI 156KM 115kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jedyne czym zaskakuje to mocą i spalaniem bo napewno nie bezawaryjnością :)
Karoseria : Gówno z dupy, na gnicie zostawia w przedbiegach nawet żuki :)
Przeniesienie napędu : Most głośny jak w starze.
Układ elektryczny : Super często coś miga a na komputerze zawsze jakiiś błąd
Za duże pieniądze dostaniecie samochód który co 3 lata trzeba oczyszczać ze rdzy i malować. Będzie się psuł, będzie głośny i toporny. Będziecie wkurwieni jak ja :D Polecam jumpera 2,5 diesla lub turbodiesla, nie gnije, nie psuje się jest połowę tańszy w zakupie i 3 razy tańszy w utrzymaniu. Mercedes robi gówno od kilku lat czas się z tym pogodzić i przestać przepłacać.
Podobno jest dobry :) Ale ja mam swoje zdanie, wtryski padły przy 250 tys, od początku coś wyło nikt nie potrafił tego znaleźć, okazało się że koło dwumasowe. Po wymianie wyje coś innego i serwis mercedesa nie ma pojęcia co :)rano odpala po 30 sekundach kręcenia oczywiście serwis podłącza pod komputer i wszystko jest ok a auto dalej zapala ciężko. Plus za moc i spalanie poza tym jak na rozdmuchane opinie o mercedesach to tragedia.
Trwała i nie wykazuje śladów zużycia, jednak chodzi topornie, mam też jumpera i w jumperze jest dużo lepiej.
Nie zaglądałem do niego ostatnie 3 lata, trwały i z super promieniem skrętu.
Szybki parują a autko nagrzewa się długo na szczęście pomaga klima.
Plastik od chińczyków wszędzie gdzie się dało kratki wentylacyjne rozsypują się po 30 tys :D
Nagrzewa się zazwyczaj jak już dojadę i czas wysiadać :)
Wygodnie do tego fotele na pompach z pełną regulacją.
Jak na auto z tego roku głośny.
Bardzo ekonomiczny 700 kg sprzętu budowlanego 4 osoby i w trasie 100-110 ok 8 litrów.
Za tą cenę miałbym co najmniej 2 jumpery a jak na razie jumper lata i nie ogląda mechanika a sprinter co miesiąc jakaś naprawa.
Komputer na kołach, elektryka co chwile daje znać o sobie. Karoseria gnije jak najgorsze rumuńskie samochody, nie wiem skąd oni biorą tą blachę. Mój już po drugim malowaniu i znowu zaczyna wyłazić :)
Częste i drogie naprawy a jak się zepsuje to najlepiej szukać czarodzieja bo mechanicy ani serwis nie potrafią zazwyczaj znaleźć źródła problemu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 CDI 156KM 115kW [l/100km]

10,3