Ocena kierowcy - Mercedes Transporter T1

RADI 1980, 18 lat temu
Silnik 2.3 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1993
Mercedes Transporter T1 2.3 D 72KM 53kW 1977-1994 - Oceń swoje auto
Rewelacyjny samochod dla wszystkich obojetnie jaka dzialalnosc prowadza.naprawy to wyjatek.Sa wersje dobrze wyposazone ale jest ich malo.
silnik w moim mercu jest juz troche nowszy niz te pierwsz2.4.Rewelacyjnie pracuje,nie mam nigdy problemow z odpalaniem.Jest cichy jak na swoja konstrukcje i przy tym elastyczny
Biegi wchodza dobrze chociaz niekiedy mam problem z wbiciem biegu wstecznego
Jest to konstrukcja prosta ale za to bardzo wytrzymala i doskonala na nasze drogi.Mialem kiedys juz ten model merca ale pozniej skusilem sie na innego busa bo ladnie wygladal ale te pozostale busy to badziewie mimo bogatego wyposaenia.Teraz spowrotem mam mam kaczuche i nie chce innego bo inny bus nie wytrzyma nigdy tyle km na naszych drogach
widocznosc doskonala przydal by si tylko czujnik parkowania ale mozna bez tego przezyc.Rewelacyjnie jest zrobiony slupek przedni nie przeszkdza w rozgladaniu sie na skrzyzowaniach
Wszytko jest tam gdzie byc powinno.Intuicyjnie siega sie do wybranych przelacznikow,chociaz jest ich nie wiele.W poprzednim mercu nie mialem jeszcze wielofunkcyjnej dzwigienki od kierunkow i wycieraczek.W tamtym modelu wszystko bylo osobno(rok prod 1978 byl tamtego poprzedniego)
Kabina nagrzewa sie szbko bo mam przegrode a latem jak jest za goraco to uchylam szybe
Miejsca w kabinie jest duzo i nie mozna narzekac na jego brak.Wszyscy sie mieszcza i mozna spokojnie jechac.Ja jezdze swoim mercem caly tydzien chociaz mam osobowke vw.Jedynie deska rozdzielcza moglaby byc troche ladniejsza ale to juz szczegol.
Wyciszenie mogloby byc troche lepsze ale czlowiek znosi ten halas w kabinie jaki jest bez problemu.Transity np. maja tyle samo decybeli w kabinie.
Zuzycie pliwa to w moim busi 8-10 litrow ropy.Zalezy czy jade zaladowany czy na pusto.Auto moje nigdy mnie nie zawiodlo.Ten egzemplerz jak i poprzedni (tylko z innymi busami zawsze mialem problem).Naprawy jak wystepuj to sa bardzo tanie i szybko wykonywane
Wystepuja wersje z abs-em, podgrzewanymi siedzeniami lub lusterkami,wspomaganiem kierownicy,w automacie lub elekt. sterowanymi szybami,pneum fotelem kierowcy--wiec nie jest zle.Najwazniejsze ze jest duzo wersji nadwoziowych i kazdy cos znajdzie dla siebie.CENA moze i jest wysoka za kaczki ale za jakosc trzeba zaplacic
W tym mercedesie wszystko pracuje rewelacyjnie.Nie ma problemow z czymkolwiek.
Mysle ze to jest jedyny dostawczak na swiecie ktory wytrzymuje tak dlugo.Moi koledzy i znajomi tez maja kaczki i nie chca innych busow.Maja po 2 lub 3 szt tych aut.Jeden znajomy jezdzi tylko tymi mercami i jeden BEZ REMONTU SILNIKA PRZEJEZDZIL 1300.000 KM.To juz ponad milion kilometrow-TO JEST WYNIK

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 D 72KM 53kW [l/100km]

8,8