Ocena kierowcy - Mercedes Transporter T1

Konrad, 18 lat temu
Silnik 2.3 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1992
Mercedes Transporter T1 2.3 D 72KM 53kW 1977-1994 - Oceń swoje auto
Polecam każdemu bez wyjątku jeśli potrzebuje większe auto dostawcze. Nie będzie do niego dokładał - tylko zarabiał.
Niech każdy mówi co chce, ale my mamy te auto od 1998 roku i ani razu nie odmówił posłuszeństwa, zawsze odpala po 1 przekręceniu kluczykiem nawet w największe mrozy, jazda ponad 140km/h przy pełnym ładunku to nie żaden wyczyn. Silnik bez turbo ale radzi sobie naprawdę dobrze. Przyspieszenie do 120km/h bez ładunku ma bardzo dobre, za to z ładunkiem przydałoby się turbo, ale nie narzekam bo wyprzedzać śmiało można, ale o wiele lepiej jeździ się nim przy obciążeniu - tak wrzucić na pakę 400kg i można jechać
Mogłyby być krótsze te przełożenia. Ja ręce mam długie, ale żeby 4 wsadzić muszę się trochę wyciągać - zbyt dlugi ruch ręką trzeba wykonać, aa i co mnie jeszcze denewruje, że jedynki nie można wsadzić jak się auto toczy ok 10km/h, trzeba 2, albo się zatrzymać i dopiero wtedy - jakaś blokada Ale ogólnie biegi chodzą w porządku
Super się trzyma drogi jak dołożylismy po piórze w resorach tylnych, przedtem nie dość że siedział na kołach praktycznie przy 700kg już to w ogóle kładł się w zakrętach, po tej drobnej zmianie super się jeździ
Widoczność jest wystarczająca na wszelkie manewry, jest to bardzo zwrotne auto, nawet osobówką niejedną nie mogę tak się wyrobić jak Mercedesem - po prostu super
Wg mnie ma lepszą niż w sprinterze. Sprinter ma taką bardziej sztuczną - nie pdooba mi się.
Mogłoby to być lepiej wykonane, ale nie narzekam
Kierowca ma sporo miejsca, za to pasażer zwłaszcza ten po środku ma nieciekawie. Mogli to inaczej rozwiązać.
Ja nie narzekam, dla mnie chodzi cicho.
Bardzo niezawodne auto, nic tylko lać ON i jeździć.
IDEALNY - kładą się sprintery i inne. Mercedes rządzi!!!
Nic absolutnie nic się nie psuje
Jak wyżej. Wymiana części eksploatacyjnych regularnie a autko się odwdzięczy

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 D 72KM 53kW [l/100km]

7,8