Lista ocen Mercedes W123 Sedan 2.4 D 80KM 59kW 1976-1985 (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtas
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
w 240D ok 8L to ok, jak ktos nie ma znizek to moze osiwiec przy naszym systemie podatkow OC ale np koszt LPG (regulacje, zalozenie, kupno takze benzyny, wiekszy koszt przegladu, swiece i przewody tez musza byc ok wiec zalecana czestsza wymiana niz na benzyne) tez nie wychodzi tak tanio... zawsze trzeba cos zrobic bo to tylko maszyna i ten wiek ale jedno jest jasne. inne auta nie sa tak stare bo poprostu nie byly tak wytrazymale jak merc i leza...
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Jak na pojemność i wiek silnika to dobry wynik do 10l max 11 w mieście. trasa to rząd od 6,5 do 7,5. Na włączonej klimatyzacji nie ma zwiększonego zuzycia paliwa. Przegląd??? a co to??? we w123 w miare zadbanym zapomina się słowa "przegląd" jeżeli jest to z mojego doświadczenia średno co 40000km. Ja zaglądam ( tylko wzrokowo)przed długą trasą. Olej wymieniać w dieslu warto co 8000tys km. i nie żałować dobrego oleju. Delikatnie zwiększa...
~RYDZU
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Silnik starej generacji - swoje musi "wypić" (na trasie 8-9 w mieście do 10 - cudów nie ma). Ale jest to silnik na tyle odporny, że można wlać praktycznie wszystko co ma coś wspólnego z paliwem - chyba nawet na rzepaku pojedzie. Naprawy dość tanie, wymiana oleju zalecana co 5 - 7,5 tys km (jakieś 75 zł z filtrami)
~weglik
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
240D to podobno jeden z lepszych silników z gamy, naprawy zdażaja sie (ale przy tym wieku to chyba normalne) ale bez poważniejszych usterek, skrzynia, tylni most-wieczne, a reszta jak w każdym (klocki,oleje,itp) to maksymalne spalanie jest przy 140 km/h przez 100km:)
~Fantom
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Jak na wysokoprężny silnik spalanie jest ciut za duże nawet pomimo mojej ´ciężkiej´ nogi oraz niemałej pojemności-2404cc. Myślę jednak, że część winy to zużyte części, które lata świetności mają już dawno za sobą.
~zadowolony wlasciciel:)
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
ceny czesci do beczki sa naprawde smieszne filtr powietrza 17zl filtr oleju 16zl filtr paliwa 12 zl duzy 4zl przelotowy pozatym to auto naprawde sie nie psuje i czesci sa tu nie potrzebne a w razie awari w uzywce sa naprawde tanie
~Paweł
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
uważam żę jak na te gabaryty, zawansowanie technologiczne silnika spalanie jest ok. Jest wiele zamienników lecz są marnej jakości ceny części orginalnych są duże.Zużycie: zima -miasto 10l lato- miasto 8-9l, trasa przy 120kmh 7,5 l
~MariuszX
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Myślę że jak na takie auto to spalanie jest rewelacyjne, w końcu trochę ono waży a osiągi są dobre. Nie kupowałem jeszcze części (mam beczkę 1,5 roku). Można się przyczepić do składki OC, ale przecież to nie jest wina konstruktorów.
~pawel.mercedes.@.xl.wp.pl
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
miasto 10 l trasa 7.5 l orginalne części drogie, ale jak ktoś chce ładować tanie podróby to jego sprawa i wtedy jest tanio klocki np. 40zł podróby nowa orginalna stacyjka 600 zł kąplet uszczelek do przednich drzwi(podrób) 100 zł
~rafi
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
czesci w zaleznosci od producenta, oryginalne drogie, spalic musi swoja dawke bo nie wazy tyle co jakac marna japonska zabawka na kolkach nie jest zle, mialem BMW 750 tu sa dopiero wydatki
Mercedes W123 Sedan