Lista ocen Mercedes W123 Sedan 2.4 D 80KM 59kW 1976-1985 (33) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Nie ma takich... chyba że kupiłeś auto od druciarza patrz wyżej... Ja miałem jeden problem ze w123 z silnikiem 2500ccm motor 6 cylindrowy. Auto nie kupione od druciarza więc sen miałem spokojny aż przy jakiejś regulacji gaźnika strzeliło coś w silniku i pękł blok doszczętnie rozerwało blok od strony łańcucha rozrządu. w kilka godzin kupiłem drugi silnik, po kilku dniach wyremontowany włożyłem spowrotem do auta. Śledztwo:) doprowadziło mnie...
~Alex
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Brak, powtarzam brak! Jesli zadbamy o minimum! Ale niestety w W123 nieczesto dbano nawet o minimum. Bez oleju silnik sie zatrze! Bez regulacji zaworów moze nieodpalic zima..itd.. Nalezy pamietac ze "beczka" tez potzrebuje czasem oleju i np. przegladu zawieszenia:))
~Malolat bez prawka który ma beczke ( mam 14at )
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
nie bardzo po trochu sie nie psuje ale jak juz to wanie rozrusznik, aut. skrz. biegów jak jest wyrabana to bierze olej ogólnie to podam wady beczki: -rozrusznik -aut.krzy.biegów (siada) niebieska tapicerka kitowo wyglada i odlazi od slonca
~Fantom
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
Trudno zamknąć usta i przestać chwalić ten samochód pod względem niezawodności - to najzwyczajniej TYTAN, znoszący wiele ´zła´ bez zająknięcia. Jedyne poważne usterki mogą wyniknąć z niewłaściwej eksploatacji i niewiedzy użytkownika.
~wojtas
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
silnik wlasciwie eksploatowany nawet do 1 mln km ( ppzrebiegi rzedu 600...700 tys to nic nadzwyczajnego, 300...400 to lekko powyrzej dotarcia) cala reszta analogiczcnie czyli auto niesmiertelne w porownaniu z reszta
~a .lipski
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
ogulnie b.d., głównymi mankamentami tych modeli to:Korozja,luzy na kier .no to chyba wszystko.kazdy szanujący sie właścicel oczywiscie wie aby systematycznie wymieniać płyny i filtry
~galo
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
raz padla skrzynia,ale to wydatek 200-250zl wiec daje 5.ja tyram beke niemilosiernie a ona dalej nic,tylko jezdzi i jezdzi,nie ma drukiego auta,ktore by tyle wytrzymalo
~rafi
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
jak sie dba tak sie ma, jak tkos zajezdza taki samochodzik to normalne ze sie bedzie sypal, ja jezdze swoim turystycznie-krajoznawczo i zawsze dojechal
~MariuszX
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
ostatnio zerwałem linkę tzw."ręcznego" W sumie tego nie można nazwać usterką, poprostu zmęczenie materiału, ale jakie po 24latach.
~pawel.olszewski@pgnig.pl
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
zastanawiam sie, czy jest mozliwe, zeby to autko samo z siebie moglo sie popsuc tak, ze uniemozliwiona jest dalsza jazda
Mercedes W123 Sedan