Ocena kierowcy - Mercedes W123 Sedan

Rok produkcji 1977
Mercedes W123 Sedan 3.0 D 88KM 65kW 1976-1984 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : NORMALNA SPRAWA, RDZA NADWOZIA I PODWOZIA
Przeniesienie napędu : LUZ NA WALE NAPEDOWYM. JEST OD ROKU I NIC SIE NIE DZIEJE ZŁEGO.
Silnik : KOLEKTOR SSĄCY ODPADŁ. UKRUSZYŁ SIE I ODPADŁ.
Silnik jest ok. Stara niemiecka technologia, pojedzie na wszystkim i w każdych warunkach. Jak jest zimny, nieco klekocze (to jest świetny dźwięk) Poniżej 45km/h na 4 biegu zaczyna rezonować. Lubi w miare wyższe obroty i nie przegrzewa sie. Dobre 5 cylindrów. Należy zwracać uwage na stan świec przed zimą i na ciśnienie w komorach sprężania, czasami pierścienie mogą być zużyte ale to po wieeeelu sezonach :)
Niestety mam skrzynie 4 biegową i wał od innego modelu, co pozwala mi sie ropędzić (dosć żwawo) tylko do 132km/h. Pozatym nic sie nie dzieje. Skrzynia to mocna strona według mojej opinii.
Swietne wspomaganie kierownicy. Można dosłownie palcem kręcić w miejscu. Układ jest dokładny. Kierownica duża, co po czasie nawet jest miłą zaletą.
Przy skręcie w lewo czasami mam małe problemy. Tylna szyba z ogrzewaniem, lusterka ok.
Wsztstko na miejscu. Przełączniki solidne, kierunkowskazy ok, awaryjki też, przełącznik świateł raz mi sie zepsuł.
W zimie bywało nieco zimniej niż oczekiwałem, należało przysłonić chłodnice i wszystko wrócił do normy. Co do wentylatora, popsuł sie i nusze wymienić wiatrak. Ale tylko na najwyższych obrotach nie działa poprawnie.
Miejsca jest naprawde duuużo :)
Jak w każdym samochodzie, na wysokich obrotach słychać diesla.
Co do spalania to jestem w miare zadowolony. Na trasie autrm można zejść do ok9 litrów. Jdnak jadąc 100-120 liczmy sie ze spalaniem ok 11,5 - 12 litrów.
Spróbujcie kupić tak wygodny i niezawodny samochód, za takie pieniadze :) Jestem pewien, ze będę zmieniał moją Beczke w przyszłym roku w okolicy jesieni. Mam na to ok 10.000zł jeśli jest ktoś zainteresowany sprzedażą ciekawego egzęplarza proszę o kontakt. e-mail kubaschuster@wp.pl Pozdrawiam :)

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 D 88KM 65kW [l/100km]

10,5