Ocena kierowcy - Mercedes W123 Sedan

zapart@fr.pl, 16 lat temu
Silnik 3.0 D 88KM 65kW
Rok produkcji 1980
Mercedes W123 Sedan 3.0 D 88KM 65kW 1976-1984 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczyły mnie przyjazne gesty kierowców, ktorych mijam na drodze, oraz "zagadówy" na stacjach paliwowych, parkingach itp - praktycznie nie ma tygodnia bym nie spotkał fana "beczek"
Karoseria : niestety trzeba zadbać o blachy-rdza, dość wysoki koszt uszczelek drzwiowych itp - czasem przekracza wartość samochodu
Silnik : "rozlał" się wtrysk ale awaria tania w usunięciu ok 20zł
Ogólnie samochód w dobrych rękach powinien służyć latami i jak już tutaj napisano, przechodzić z ojca na syna...
3-litrowa jednostka, daje sporo frajdy z jazdy szczególnie kiedy jest ślisko;D
Jedyny probem to dwójka wchodzi ze zgrzytem, no i przy próbie wrzucena wstecznego należy wykazać się sporą siłą... ale po pewnym czasie człowiek sie przyzwyczaja
Samochód naprawdę płynie!!! świetnie trzyma się drogi i po przejechaniu "paru" kilometrów można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa;-)
Oprócz zbyt małych lusterek - rewelacja
wszystko na swoim miejscu - patent z jedną dźwignią do wszystkiego to majstersztyk
Samochód nawet zimą nagrzewa się natychmiast
duuużo miejsca - prawdziwa limuzyna
No niestety co do wyciszenia to wszyscy właściciele "beczek" zgodzą się ze mną, iż praktycznie nie istnieje. Jednak ja kupiłem mercedesa właśnie dla tego dźwięku a 3.0 brzmi naprwde dobrze;-)
Spalanie oscyluje w granicach 10-12l/100km w cyklu mieszanym (zima) jednak przyczyna takiego stanu to ciężka noga, więc jest akceptowalne. Swoją "Gwiazdę" kupiłem zaniedbaną, więc wymagała kilku poprawek, jednak sami mechanicy są pełni podziwu, że samochód który ma 28 lat jest nadal w tak dobrej kondycji. Ceny części są naprawdę śmiesznę, więc w miare możliwości wymieniam wszystko co tylko zastuka albo i nie.
dałbym nawet 6, koszt samochodu 4000zł, naprawy ok2000zł (po zakupie dokonałem wymiany zawieszenia, wymieniony został układ hamulcowy, no i kilka detali) od tej chwili leje ropę oraz olej i jeżdzę bez awarii;-)
Samochód nigdy nie stanął na drodze a kilka małych usterek było efektem wcześniejszych zaniedban ze strony byłego właściciela.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 D 88KM 65kW [l/100km]

10,3