Ocena kierowcy - Mercedes W123 Sedan

Adrian Skoneczny, 18 lat temu
Silnik 3.0 D 88KM 65kW
Rok produkcji 1983
Mercedes W123 Sedan 3.0 D 88KM 65kW 1976-1984 - Oceń swoje auto
To auto mozna polubic, a jesli sie onie zadba, bedzie sluzylo przez wiele długich lat.
Silnik jest najlepsza rzecza w tym samochodzie. Moj ojciec miał 3 litrowy silnik w ,,Beczce´´ i był z niego bardzo zadowolony. Pracowal zawsze znakomicie. Nigdy nie bylo startego paska i inych usterek.
Nie podoba mi sie schemat wrzucania wstecznego biegu. Lepiej jest w nastepcy, czyli W124. W W123 skrzynie trzeba podniesc i przesunac do góry. Poczatkowy uzytkownik moze miec na poczatku pewne klopoty z ta czynnoscia.
Samochod prowadzi sie pewnie, nie ma sklonnosci do przechylania sie i wykonywania niespodziewanych ruchów.
Widocznosc jest sietna. Szyba jest duza, poniewaz przod pojazdu jest szeroki. Widok jest jeszcze lepszy niz w W124.
Nigdy nie bylo mi zimno w tym aucie, wiec nie mam zastrzezen do pracy ogrzewania. Wentylacja tez jest w porzadku, nie mialem z nia nigdy klopotow.
Samochod jest bardzo wygodny, szczegolnie z tylu. Kanapa jest duza i moga sie na niej zmiescic nawet 4 osoby. Z przodu fotele pozwalaja na dluga jazde.
Oj, tutaj nie najlepiej. Raczej nie da sie w tym aucie poslugac muzyki bez podglasniania radia. Ale nie az tak fatalnie.
Ten samochod nie jest ,,skarbonka´´, mimo tego, ze jest Mercedesem. Nie ,,pozera,, zbyt wiele poliwa, no moze na trasie. Ceny przegladow nie szokuja.
Jakosc-bardzo dobra, cena-dobra. Ja polecam 300D. Najlepszy silnik.
Niezawodnosc-to cecha, która rozslawila ten pojazd na cały swiat. Mozna jezdzic i jezdzic.
Usterek-brak. To tyle.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 D 88KM 65kW [l/100km]