Lista ocen Mercedes W124 Sedan 2.0 118KM 87kW 1985-1993 (35) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karol
Sedan 2.0 118KM 87kW
ogólnie bardzo dobrze, dobrze utrzymane modele, garazowane nie powinny miec probelmów z korozja, (nawet powyżej 15 lat) , kupująć straszy model lata 85-90 warto zrwóric uwage na stan blachy szczegolnie pod tylnymi lampami, progi i nadkola błotników, zwrócic uwage na pompe od wspomagania czy nie wycieka z niej olej (nie jest to takie groźne, prawie kazdy to ma) , oryginalny przebieg tez ważna rzecz, jak samochód ma np. 200 tys .km to jeszcze...
~Rafi
Sedan 2.0 118KM 87kW
W samochodzie wiekowym usterki to nieunikniona sprawa. W moim aucie to np. nie świecące żaróweczki na konsoli, bądź zegarach, które wymienia się w parę sekund - groszowe koszty. Nie zamykający się zamek drzwi - pół godziny własnej roboty, koszt groszowy i załatwione. Drobiazgi. Na szczęście ten model charakteryzuje się dużą łatwością \"rozbierania\" i bardzo prostymi mechanizmami, dzięki czemu z pomocą wielu forów dostaniemy się wszędzie.
~Marcin z Ostrowca Św.
Sedan 2.0 118KM 87kW
Mam go 7m-cy i jak narazie nigdy nie zawiódł. Dobra dostępność części zamiennych org. i zamienników. Dość powszechna usterka wyciek oleju z pod głowicy i z pod uszczelniaczy zaworowych. Ceny jak na tą klase wozu przystępne. Pompa wody 190 zł, uszczelka pod głowicę 145 zł, teleskopowy napinacz paska 170zł, pasek 70 zł. Rozrząd w Mercedesie jest na łańcuch a jego żywotność to ponoć 500 tyś km!!!
~Marcin
Sedan 2.0 118KM 87kW
Jak dla mnie bomba. Nie dość, że składak to 10 lat w Polsce, walony z każdej możliwej strony (takiego kupiłem- bardzo okazyjnie) Bardzo mocno skasowany przód 10lat temu, troszkę po prawej i lewej stronie. W miejscach naprawy pojawiają się ślady korozji. Poza tymi "drobiazgami" pancerny samochód. Polecam wszystkim. Bardzo tanie części (nieoryginalne oczywiście)
~Arek
Sedan 2.0 118KM 87kW
Jeżeli kupimy auto za conajmniej 10000 zł to mamy niezawodność która jest wpisana w modele mercedesa takich jak w123 czy w124 lecz polecam egzemplarze z przed liftu które mają normalny lakier przez co ruda ich tak niełapie oraz z benzyniaków wersje gaźnikowe ponieważ są łatwiejsze w obsłudze
~halszka23@gmail.com
Sedan 2.0 118KM 87kW
Dotychczas jedyną rzeczą jaka padała dość często to łożyska,ale ten samochodzik w pierwszym roku po kupnie zrobił prawie 100 000 km. Po za tym czeka nas wymiana amortyzatorów,ale biorąc pod uwagę polskie drogi,nie będę w tym względzie oryginalna...
~dakoolk
Sedan 2.0 118KM 87kW
Ogólnie super-praktycznie nic przy nim nie robiłem - doskonałej oceny nie można wystawić jedynie za zacinający się dzienny licznik kilometrów.
~oskar_garbacz@yahoo.com
Sedan 2.0 118KM 87kW
Mam juz 4mercedesy i smialo moge stwierdzic iz gdy sie o nie dba i nie byly uszkodzone to odwdzieczaja sie niezwykla trwaloscia i dluuuuuuuga eksploatacja.
~strażak
Sedan 2.0 118KM 87kW
niskie zawieszenie powoduje,że podatne na uszkodzenia jest podwozie,wszystko inne ok oprócz drobnych śladów korozji na nadkolach tylnych
~ZXC
Sedan 2.0 118KM 87kW
Kupiłem go w niemal doskonałym stanie. Oprócz niewielu drobiazgów, które naprawiłem tanim kosztem nie miałem wydatków większych
Mercedes W124 Sedan