Lista ocen Mercedes W124 Sedan 2.0 118KM 87kW 1985-1993 (39) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karol
Sedan 2.0 118KM 87kW
jak na nasze drogi to i tak się bardzo dobrze sprawuje, po kilkunastu latach jazdy po nasztch drogach, trzeba zrobić wymiane głównie zurzuwających się części zawieszenia, tylny napęd pozwala na kręcenie bączków tylko trzeba mieć chociaż 3,0 l benzyna 188KM :) , oryginalne amortyzatory długo wytrzymują, (tylko muszą być naprawde oryginalne jak fabryka dała) do 200 tys. wszytskie modele mają oczywiście wspomaganie kier., 98% ma ABS, ogólnie...
~Słowik
Sedan 2.0 118KM 87kW
Komfort jest bardzo dobry, lepszy niż w większości samochodów klasy kompakt czy średniej. Płynie się nad drogą, dziurami. Jeśli zawieszenie jest w porządku nie ma prawa nic pukać, stukać. Samochód powinien świetnie jechać po nierównościach jak i w zakrętach. Poza tym niezaprzeczalnym plusem jest po prostu niezawodność tego zawieszenia, choć z tyłu jest bodajże 5 wahaczy na koło to nie ma problemu z niczym. Z przodu zawieszenie jest bardzo...
~Rafi
Sedan 2.0 118KM 87kW
Układ jezdny.. Typowy Mercedes. Wygodnie, ale niezbyt czuły na ruch kierownicy ;) Po mieście trochę trzeba się \"nakręcić\" kierownicą 0 więc bywa to troszkę męczące, natomiast na trasie bardzo przyzwoicie. Niestety za małą \"czułość\" na ruch - ocena przeciętna. Odnoście zawieszenia jak na tak starą technologię, to wcale nie odbiega on nowoczesnych komfortowych samochodów.
~dexter55555@wp.pl
Sedan 2.0 118KM 87kW
Daje 4 a nie 5, tylko ze wzgledu na polskie drogi... Mam wersje z fabrycznie obnizonym i utwardzonym zawieszeniem i na polskich nawierzchniach czasem czuc w kosciach ich stan... ale na autostradzie i innych dobrych nawierzchniach jest na 6 :)
~piozma
Sedan 2.0 118KM 87kW
Fenomenalnie , szczególnie przy dużych prędkościach doskonale trzyma się jezdni . Ponieważ mam nowe amortyzatory gazowe KYB to jest dość twardy , niemniej masa pojazdu robi swoje i na nierównościach jest komfortowo .
~Robert
Sedan 2.0 118KM 87kW
dobrze się trzyma drogi, testowany na torze, lekko przód wyjeżdża, ale momentami jest nadsterowny, myślę że to kwestia odpowiedniego ciśnienia w oponach. na dziurach jest bardzo cichy oraz bardzo komfortowy.
~lukasz_s20
Sedan 2.0 118KM 87kW
z układem jezdnym tak to jest wszystko ok. tylko jedynym mankamentem jest jego ogromna masa i tylni napęd na zime a tak to czy to wiosna czy lato lub jesień to samochodzik jezdzi bez zastrzeżeń:)
~halszka23@gmail.com
Sedan 2.0 118KM 87kW
Fantastyczne zawieszenie,bardzo długo dawał sobie radę z "polskimi drogami",ale niestety nic nie jest wieczne,i czas na wymianę amortyzatorów ;-) Po za tym,jest to samochód "jak przyklejony do drogi"
~dakoolk
Sedan 2.0 118KM 87kW
Tym się nie jedzie, się płynie - progów zwalniających prawie nie zauważasz, a "kocie łby" powodują tylko kołysanie jak na łodce przy średnich falach, ale nigdy szczękanie zębami jak w małych autkach miejskich!
~andlap1@wp.pl
Sedan 2.0 118KM 87kW
bardzo dobry - w październiku musiałem wymieniłem amory ponieważ pękł ostatnizój sprężyny- siedziały oryginały 75% sprawności - to świadczy o żywotności tej marki
Mercedes W124 Sedan