Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Silnik 2.5 D 94KM 69kW
Rok produkcji 1992
Mercedes W124 Sedan 2.5 D 94KM 69kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie i wyciszenie SUPER
wspaniale auto daje duzo radosci z jazdy duzo miejsca, jezdzilem tym autem po europie i bez problemow przemierzam kilometry i co wiecej bardzo wygodnie
Silnik 5cio cilindrowy Ekonomiczny i NIEZAWODNY jesli pamieta sie o jego odpowiednim serwisowaniu czyli dobry olej, wymiana filtrow. Czasem jakies drobny wyciek ale to nic strasznego moj merc odpala bez problemu przy temp -25 nigdy nie mialem z nim problemu. Niejest to torpeda (zwykly diesel)ale do normalnej jazdy wystarczy. Polecam a cztery gwazdki bo ma troche malo mocy z turbo bylo by troszke lepiej.
nie czuc zmiany biegu zadnych zgrzytów ani oporow przy przełaczaniu \"jak w masełko\" :) bardzo elestyczna
Jak to mercedes!! Trzyma sie droginic nie stuka moc nie puka i jezdzi tak jak kierowca sobie życzy, no pochylajace sie kola przy pełnym skrecie auto zawraca w miejscu jak zadne inne i po mimo gabarytow nie ma problemu z parkowaniem mozna wcisnac sie nim wszedzie
widac wszystko co potrzeba problemu z widocznoscia nie ma
Wszystko na swoim miejscu pod reką wrecz intuicyjnie, mterialy i wykonczenie jak to w mercedesie nie skrzypi nie trzeszczy nie peka. Duze fotele sprzedu bardzo wygodne
nagrzewa sie bardzo szybko szyby nie parują, ja w swoim nie mam klimy ale mam szyberdach i jest ok. Dobrze odizolowane latem nagrzewa co prawda ale w mniejszym stopniu do innych aut.
jestem dosc wysoki i za fotelem kierowcy nie mam zbyt duzo miejsca ale ogolnie jest rewelacja naprwde komfortowo w cztery osoby bez problemu z przodu jak i z tyłu
mozna rozmawiac szeptem.Nna wolnych i srednich obrotach nie slychac silnika w kabinie, i wielu moich pasazarow dziwi sie ze to diesel bo go wogole nie slychac. przy predkosci 140km/h tylko delikatny szumek powietrza
Wszystko zalezu od stylu jazde ale bardzo ekonomiczne srednie spalanie yo 7 -7,5 l/100km
za cene tego auta mozna miec mlodsze auto o moze lepiej wyposarzone wiadomo wszystko rzecz gustu. ale mercedes tanim autem w zakupie nie jest tym bardziej jesli jest zadbany
Wiadomo jak to przy 18to letnim aucie, zawsze cos, ale raczej sa to drobnostki wiadmo filtry oleje plyny czasem jakas zarowka, Wyminialem napinacz lancucha. Planuje remont zawieszenia choc nic nie stuka i nie ma luzu ale widac ze to czesci jeszcze oryginalne a remont zawieszenia to nie duzy koszt bez amortyzatorow okolo 700-800pln
brak powazych usterek, drobne slady korozji ale mysle ze nie ma tym wieszego problemu

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 94KM 69kW [l/100km]

7,3