Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Silnik 2.5 D 94KM 69kW
Rok produkcji 1986
Mercedes W124 Sedan 2.5 D 94KM 69kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Jak na ten rocznik
Jest to jeden z najlepszych samochodów jakimi udało mi się jeździć i nie zamienił bym go na inny. Mało się psuje jest szalenie wygodny i bezpieczny polecam go wszystkim ludziom którzy nie mają zbyt zasobnego portfela a lubią poruszać się bezpiecznym i prestiżowym samochodem z normalną prędkością :). Jeżeli mogę poradzić do polecam silniki diesla 2.5 litra to minimum a jeże;i ktoś lubi troszkę energiczniejszą jazde to 300D będzie odpowiedni nie polecam turbiny gdyż jej koszty naprawy są bardzo drogie , spalanie jest wyższe a emocje niewiele większe, te pojemności polecam także w automacie super sprawa i niekupujcie silników 200D bo to są czołgi a nie samochody spalanie minimalnie mniejszę a samochód ma przyspieszenie starego autobusu. Wyciszenie wnętrza uważam za dobre jest miły klekot słyszalny w kabinie jednak nie jest zbyt głośny chyba że auto miało wypadek w okolicach maski i ktoś to nieumiejętnie zreperował wówczas jest dpość głośno. Części nie są zbyt drogie ale do super tanich nie należą . Co warto sprawdzić przy kupnie? Kilka rzeczy jest bardzo ważnych oprócz oczywiście numerów silnika i nadwozia, to ciśnienie oleju w bardzo dobrych silnikach przy rozgrzanej jednosce jest minimalnie poniżej 2 jeżeli jest wyżej to albo czujnik jest zepsuty albo ktoś przy nim grzebał warto to sprawdzić przed zakupem jeżeli jest w okolicach jedynki to radze poszukać inny egzemplasz gdyż ten to już trup. Mój MB ma przejechane 440 tys. i jest poniżej dwójki minimalnie gdyż był dobrze eksploatowany na zachodzie. A te autka kulają się dobrze nawet około 1 mln kilometrów. Następnie warto sprawdzić czy jest wyciek spod uszczelki głowicy z lewej strony jest to bowiem feler tych silników jeżeli nie leci zbyt mocno to ok u mnie tez leci ale na tym można jeździć bez problemu jeżeli jest dość duży tzn powyżej połowy silnika należy to przemyśleć gdyż wymiana tej uszczelki to około 1000 zł bo dochodzą koszty ustawienia głowic i innych uszczelek, kolejnym do sprawdzenia jest stan kontrolek po przekręceniu kluczyka 1 raz powinny się wszystkie świecić, sprawdźcie także czy działa szyberdach ponieważ często jest pęknięta prowadnica a koszt jednej to około 300zł warto także spradzić układ chamulcowy rozpędzić się do około 100 km/h i zachamować dość mocno na granicy poślizgu auto nie powinno zejść z toru słuchajcie też jak działa zawieszenie nie powinno skrzypieć powyżej 90km/h musicie się nim przejechać aby sprawdzić czy nie buczy wał jeżeli wyje to sobie także odpuście to autko spróbójcieteż przeciągnąć go na 2 i wkleszczyć po niej 4 nie powinien buczeć głośno jeżeli buczy głośno to prawdopodobnie są wyrobione krzyżaki to koszt także koło 700 zł warto więc to przemyśleć no i oczywiście blacharka przeważnie jest skorodowany prawy próg z przodu to normalne w tych autach ważny jest też stan tapicerki czy nie jest podarta i czy nie są zarwane siedzenie przeważnie jest zarwany fotel kierowcy i troszkę podarty to także feler tych aut koszt naprawy całego krzesła około 300 zł ale można znaleść taniej nowe na allegro. Ja polecam to autko a w razie pytań chętnie poradze to mój mail piszcie tomasz.kat@poczta.onet.pl

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 94KM 69kW [l/100km]

7,8