Ocena kierowcy - Mercury Sable III Sedan

markrzem@op.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1996
Mercury Sable III Sedan 3.0 145KM 107kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Ten samochód po prostu płynie po drodze.
Jesli szukasz nietuzinkowego, dużego samochodu, cenisz komfort jazdy i jubisz byc widoczny na drodze to polecam. Ewentualne naprawy moga sporo kosztować ale wszystko jest to zrobienia. Trochę ryzyka nie zaszkodzi :)
Silnik wystarczający jak na taki duzy samochód. Nie jest to auto do sportowej i szybkiej jazdy ale w razie czego naprawdę nie można się niczego wstydzić w koncu to 3.0 V6
Biegi przełacza bez szarpnięć, jazda prawie jak samochodem elektrycznym :))). To mój pierwszy automat więc moze dlatego mam takie odczucia.
Bardzo komfortowy. W połączeniu z pełnymi oponami a nie "naleśnikami" jest w stanie wytłumić prawie każdą nierówność. Do szybkiego pokonywania zakrętów się nie nadaje ale kto by jeżdzil takim autem szybko po zakrętach. TU się trzeba delektować ciszą, spokojem i dostojeństwiem.
Bez zastrzeżeń. Trochę wprawy i przyzwyczajenia wymagają gabaryty auta jednak po bliższym kontakcie nie ma wiekszych problemów.
Wszystko pod ręką.
Trochę długo muszę czekać aż nagrzeje się wnętrze. Byc może to przypadłość mojego egzemplarza.
Kupiłem ten samochód dla przestrzeni a tej ma pod dostatkiem. Mam 192 cm i muszę mieć odsuniety fotel maksymalnie do tyłu. Przy takim ustawieniu siadam z tyłu i mam jeszcze bardzo dużo miejca na kolana.
Jak elektryczny. Przy przyspieszaniu słychac tylko dziwięk widlastej szósteczki poza tym min poza szumem wiatru. Nie jeżdzę szybko.
Przy delikatnym obchodzeniu sie z pedałem gazu, hamowaniu silnikiem i łagodnym przyspieszaniu, na trasie utrzymujać prędkosć 90-100 zużywa około 9 l na 100km. Krótkie jazdy po 2-3 km po mieście zimą to juz niestety ok 14-15 litrów 100km. Ale warto, prawie kazdy sie na tym samochodem ogłada :)))
Bez komentarza
Póki co nic nie robiłem i mam nadzieje, żze tak zostanie
Patrz komentaż powyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 145KM 107kW [l/100km]