Ocena kierowcy - MG ZR

Kwaśniak, 6 lat temu
Rok produkcji 2003
MG ZR 1.8 120KM 88kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Osiągi poniżej 8 do setki przy średnim spalaniu lpg poniżej 11 przy agresywnej jeździe
Układ elektryczny
Karoseria : korozja uwielbia te auta malowałem klapę tył ociekała rdzą z dnia na dzień wyglądało paskudniej
Całokształt jest ok autko świetne silnik ma naprawdę dużego buta nie jedna v6 była zdziwiona co to maleństwo potrafi, Ja zakupiłem 1.8 vvc 160 km ze zmiennymi fazami pojeździłem trochę i pękła głowica nie mogłem znaleźć takiej samej w rozsądnych pieniądzach to wrzuciłem zwykłą bez zmiennych faz z 1.8 Freelander tym momencie auto zrobiło się bajeczne dużo lepiej ciągnie już z wolnych obrotów od vvc aż do 6800 potem traci moc. Małe zwinne autko z naprawdę ostrymi heblami staje dęba , mimo że jest twarde zawiedzenie to w trasie nie męczy jedyny minus to dźwięk wydechu mimo że seria to wyje dość głośno a wydech mam idealny ten typ tak ma. Tego auta drugi raz bym nie kupił wolałbym kupić e46 compact z 2 litrami pod maską to auto kipi sportem mimo że tego tak nie widać łatwiej kupić zadbaną bemkę niż mg zr z reguły to są auta po małolatach którzy potrafią tylko katować a inwestycja w auto to ostateczność mnie to auto urzekło tylko połowicznie jednym słowem szału niema ale jest to autko niesamowicie rzucające się w oczy ten jasnoniebieski metalik na 17 calowych felgach robi wrażenie . Mimo że auto szybkie to nie do końca czuje się w nim pewnie .
silnik to jest 1.8 16v bez zmiennych faz mam go zamontowane na osprzęcie 1.8 vvc bo zmieniłem głowicę i tak naprawdę to ten bez zmiennych faz jest niesamowicie dobry ma dużo więcej mocy na wolnych obrotach i praktycznie taką samą górę obrotów jak vvc z tą różnicą że moc kończy się przy 6800 obrotów mocy ma diesel 105 konny bez przesady
Skrzynia to najlepsza część tego auto jest tak zestopniowana rajdowo i krótka że to dzięki niej auto lata jak wściekłe
Jest twardo sztywno ale jakoś nie do końca czuje się pewnie w tym aucie przyznam że e46 zrobiło na mnie dużo większe wrażenie w kwestii pewności prowadzenia po ostro pokonywanych zakrętach.
coś pięknego czuć że to auto starej konstrukcji widać w nim na wszystkie strony bajecznie, mi przeszkadza jedynie pozycja za kierownicą siedzi się tu stanowczo za wysoko nawet na najniższym ustawieniu jak na tak sportowe autko pozycja powinna być nie trochę niższa a sporo
wszystko poza radiem jest ok ale rozprasza
klima słabo działa ale nawet bez jest spoko grzeje dobrze
Jak na tak małe krótkie auto miejsca jest sporo nawet więcej jak by się wydawało nawet bagażnik jest spory
słabo albo przeciętnie najbardziej drażniący jest wydech jego buczenie na pewno małolatom się to podoba
Wcale nie jest tak tanio jak by się mogło wydawać co chwile coś ale części sporo i bardzo tanie poza głowicą i komputerem to są częsci newralgiczne i ciężko kupić sprawne w rozsądnych pieniądzach . Do mg jest bardzo mało częsci ale już do rovera 25 jest wszystko a to prawie to samo poza zawieszeniem i zderzakami
szału niema źle też nie jest
Przez zaniedbania tu mi wisizm poprzedniego właściciela to auto poszarpało mi trochę nerwów
Jednak to auto jest trochę kłopotliwe

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 120KM 88kW [l/100km]

9,7