Ocena kierowcy - MG ZR

gronostaj, 6 lat temu
Silnik 1.8 WC 160KM 118kW
Rok produkcji 2004
MG ZR 1.8 WC 160KM 118kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Uczucie mocy przyspieszenia w tak tanim samochodzie to poezja.
Silnik : Uszczelka pod głowicą
Silnik : Rozrząd VVC
Karoseria : Rdza
Samochód, który pokochałem, dla każdego, który chce się wyróżnić na drodze!
Ogromna moc, 160km przy 1140kg wagi? Rycerze ortalionu w BMW tylko oglądają Cie przed sobą. :D
Nie jest precyzyjna, przy większych obrotach biegi wchodzą ciężko. Czasem wsteczny nie wchodzi ale to "urok" tego samochodu.
Twardo, sztywno, 17-sto calowe koła, przez szperę czuć czasem mocną nadsterowność.
Szerokie słupki zasłaniają widoczność, w swoim modelu mam na szczęście czujniki cofania.
Wszystko dobrze, tylko dlaczego opuszczanie szyb musi być obok skrzyni biegów? Nie wiem.
Klima jest, działa, zimą po wymianie uszczelki jest nawet ciepło :)
Z przodu mega kubełkowe fotele, z tyłu gorzej ale tragedii nie ma, to mały samochód.
W samochodzie jest bardzo głośno, jeśli nie lubisz gadać ze swoją dziewczyną w czasie jazdy to auto jest dla Ciebie, chyba, że lubisz, to możesz zedrzeć gardło... Chociaż dźwięk jest dla mnie plusem, przy 4tyś obrotów słychać VVC doskonale :)
Pomimo kilku usterek koszty napraw nie są duże, w zamian oferuje bardzo dużo. Apetyt na paliwo także nie odstrasza, mój egzemplarz pali około 8 litrów, maksymalnie 9, a lekkiej stopy nie mam.
W takiej niskiej cenie nie kupisz tak niepowtarzalnego samochodu, ludzie się oglądają za nim. W środku typowy Rover, nie jest źle :)
Miałem problem z mechanizmem zamykania drzwi, klimatyzację musiałem ogarnąć, uszczelnić szyberdach, pająk od nagrzewnicy zrobić, pompkę od hamulcy.
Uszczelka pod głowicą oczywiście, rozrząd kompletny był robiony. Każde 1.8 VVC wymaga dopieszczenia, niestety trzeba szukać mechaników, który robili te samochody i specjalizują się w Roverach, MG czy Land Roverach, inaczej każdy będzie nam wymieniać pół silnika co rok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 WC 160KM 118kW [l/100km]

9,2