Ocena kierowcy - MG ZS I Sedan

Tony, 10 lat temu
Rok produkcji 2004
MG ZS I Sedan 2.5 175KM 129kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : moc:)
O ile kupiliśmy auto ze sprawnym silnikiem KV6 ( bo taki jest w tym modelu) to nie powinno być problemów. Był montowany w KIA Carnival i Freelanderach, części powinno być sporo. Trzeba tylko uważać na kolektory dolotowe i tzw. silniki VIS do zmiennej fazy dolotu. W kolektorach o duzym przebiegu klapki zaczynają klekotać i się zacinać. Silniczki VIS czasami się przepalają lub zalewają olejem który dostaje się do kolektora przez odmę. Wtedy nie sterują dolotem i auto nie ma kopa przy około 3 tys. obrotów. Trzeba na to zwrocic uwagę przed kupnem. Nowy kolektor ciężko dostać i trzeba go ściągać z UK, a kosztuje kilka tyś. złotych a i to bez VIS.
Po zakupie takiego auta proponuję odrazu wywalić pompę sprzęgła oraz wysprzęglik i wstawić metalowe od hondy civic. Awaria tych części jest gwarantowana. Pompa sprzęgła padła mi na trasie, wycena w obcym warsztacie to 2000zł, po ściągnięciu lawetą do domu, mój mechanik wstawił pompę od hondy za 300 zł z robocizną. Pół roku później to samo było z wysprzęglikiem, dlatgo radzę odrazu wymieniać i nie narażać się na późniejsze koszty....
Nie miałem żadnych problemów z układem jezdnym przez 2 lata posiadania
Przy dużej prędkości w środku jest bardzo głośno, prawie nie słychać co mówi pasażer z tyłu
Części są dostępne od roverów, hondy. Gorzej z mechanikami, mało kto zna ten samochód i mało kto chce go poznawać:)
Kolektor dolotowy, silniczki VIS, wysprzęglik i pompa sprzęgła - najczęstsze problemy

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 175KM 129kW [l/100km]

12,9