Ocena kierowcy - Mini Clubman F54 Kombi

Przemyslaw, 3 lata temu
Rok produkcji 2017
Mini Clubman F54 Kombi 2.0 231KM 170kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
MINI CLUBMAN F54 JCW automat. Przerzuciłem się z MINI F56 1.5 benzyna i był to skok milowy... Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony powyższym autem. Wybornie się je prowadzi, jest zrywne, zwinne, szybkie, trzyma się drogi jak czołg, ponadto fotele sportowe kubełkowe doskonale trzymają nawet przy bardzo ostrych zakrętach. Auto kupiłem w pełnej opcji wyposażenia, skonfigurowane za 220 000zł, więc posiada wszystko co potrzebne na co dzień dla auta klasy premium. Układ jezdny i kierownica są jak dla mnie idealnie skonstruowane. Zawieszenie (jak na sportowe) bardzo dobrze sobie radzi nawet na mocnych nierównościach i kołach 225/35 R19. V-Max nie miałem jeszcze okazji przetestować, ale 243 km/h spokojnie pojedzie na prostej drodze. Przyspieszenie jest ok, ale uważam, że przy tych parametrach mógłby być trochę bardziej zrywny. Myślę, że inżynierowie mogliby spokojnie z niego wycisnąć 6,0s do setki,a tak to wiadomo, realnie około 6,4s... Jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa, to jak za tą cenę, brakuje mi asystenta pasa ruchu oraz czujnika martwego pola. To powinien być standard w przypadku auta powyżej 150 000zł za podstawę. Czujniki i kamera są bardzo dobrej jakości i działają poprawnie. Skrzynia biegów jest stosunkowo intuicyjna, ale mogła by trochę szybciej reagować na gaz, ponadto przy niskich obrotach czasami zdarza jej się szarpać. Napęd 4x4 radzi sobie świetnie w trudnych warunkach. Jakość wykonania foteli sportowych jak dla mnie jest na średnim poziomie ponieważ materiałowe elementy wykończeniowe szybką się brudzą i delikatnie przecierają (w tej cenie powinny być znacznie lepszej jakości). Jeśli chodzi o spalanie, to przy umiarkowanej jeździe w trybie mieszanym spokojnie można osiągnąć wynik 7,5l-8l. Tryb green, trasa można osiągnąć nawet 6,5l, poniżej raczej nieprawdopodobne. W mieście 10l to standard. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony autkiem, ale ma trochę niedociągnięć... Polecam, szczególnie fanom marki. W niedalekiej przyszłości na pewno będę chciał się przerzucić na wersję poliftową z 306KM silnikiem, który już ma znacznie lepsze przyspieszenie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 231KM 170kW [l/100km]

8,4