Ocena kierowcy - Mini Countryman R60 Crossover Facelifting

Adam Mucha, 6 lat temu
Rok produkcji 2015
Mini Countryman R60 Crossover Facelifting 1.6 190KM 140kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Autko z 2016 roku. Mnie się podoba. Ale nie jest to autko dla każdego. Gokart na sterydach, twardy, ale za to bardzo dobrze trzymający się drogi. W moim egzemplarzu jest jeszcze bardziej sztywne zawieszenie niż w serii.
Pomimo złych opinii silnik jak na razie daje radę. Skróciłem okres wymiany oleju na co 15 tyś i jak do tej pory jest ok.
Czasami wydaje mi się że mogła by być bardziej dopracowana, ale jeżdżę na opcji zmiany ręcznej i nie zważam na to.
Przyklejony do drogi. Szybkie zakręty to nie problem. Gorzej troszkę na kocich łbach i na drogach nieutwardzonych. Napęd na 4 koła daje radę. Z racji pracy jeżdżę po różnych nawierzchniach i jest ok. Z uwagi na fakt, że autko jest dość twardo zestrojone to na nierównościach mocno trzęsie. No ale nie można mieć wszystkiego. Wszak nie jest to typowe auto w teren.
Kwestia gustu, a o tym się nie rozmawia. Albo się komuś podoba, albo i nie. Jedno jest pewne, nikt nie przejdzie obok autka bez zwrócenia na niego uwagi.
Doś nisko osadzona linia dachu z przodu ogranicza troszkę widoki do góry. Troszkę jest to męczące np. jak stoimy pierwsi na światłach (tych po prostu nie widać i trzeba się przyzwyczaić żeby nie dojeżdżać do samej linii). Widoczność na boki normalna. Z tyłu mogło by być lepiej, ale czujniki parkowania doskonale uzupełniają braki w widoczności.
Podłokietnik mógł by być przesuwany. Fotele dobrze wyprofilowane i dobrze trzymają w zakrętach. Schowki w drzwiach mogły by być troszkę większe.
Daje radę. Ogrzewana szyba fajną sprawą jest.
Myślałem że będzie gorzej. Pozytywne zaskoczenie. Cztery osoby swobodnie podróżują, choć zdarza mi się jeździć w piątkę przy czym jeden fotelik dla dziecka z tyłu.
Po prostu brak, ale to bardziej cecha charakterystyczna samochodu. Głośno zestrojony wydech, do tego efekty na trybie sport dają spora frajdę. Ale nie każdy to lubi.
Spalanie w cyklu mieszanym 8,5 litra. Na trasie udało mi się zejść do 6 l (przy prędkościach 90 - 100 km/h). Jak jeździ żona to pali 12 l. i więcej. Darmowe przeglądy w serwisie są na razie ok.
Gdyby nie rabat w kwocie 70 tyś zł to bym nie kupił. Bez promocji cena autka na poziomie prawie 190 tyś zł, to lekka przesada. Ale za ilość koni mechanicznych trzeba płacić, szczególnie jeśli chodzi o marki BMW.
Na razie brak.
Na razie brak.