Ocena kierowcy - Mini Mini F56 Hatchback

Jacek S, 3 lata temu
Rok produkcji 2017
Mini Mini F56 Hatchback 1.5 136KM 100kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
To drugi miniak mojej żony. Poprzednio mini cooper 1.6 benzyna, manual 116KM z 2003 roku. Po tym jak trochę pojeździłem pierwszym powiedziałem, że jest to pierwsze auto, o którym z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zawsze chciałbym mieć takie w garażu. Tak się szczęśliwie składa, że żona podziela moje zdanie. Dlatego na pytanie czy kupiłbym ponownie odpowiem: nie sprzedam tego dopóki nie zarezerwuję nowego mini coopera.
Fajnie mruczy. Zbiera się ładnie już z dołu nawet bez trybu sport
Perfekcyjny automat, płynna zmiana, szybka reakcja (redukcja przy gwałtownym dodaniu gazu) to japoński automat 6-biegów. Wersje poliftow z union Jackiem w tylnich światłach mają już 7 biegowe automaty.
Bardzo dobre prowadzenie. Przy autostradowych prędkościach lekko nerwowy ze względu na krótki rozstaw osi. W trybie sport kierownica porusza się z większym oporem. ABS, ASR system kontroli trakcji, czujniki ciśnienia w oponach.
Jest niski więc przy deszczowej pogodzie szybko brudzi się przednia szyba, tylny zderzak jest tuż za kołami stąd tył auta również szybko się brudzi. Lakier metalik, także nie rysuje się od samego patrzenia na niego jak to czasem bywa w nowych autach.
Bardzo dobra do momentu aż zatrzymasz się pierwszy na światłach. Muszę się gimnastykować żeby zobaczyć górny sygnalizator.
Wszystko na swoim miejscu. Jedynie siedzisko fotela w najniższym położeniu jest wyraźnie wyżej niż w wersji mini cooper z 2003. Fotele komfortowe, twarde z przedłużanym siedziskiem.podgrzewane. Jest podłokietnik fotela kierowcy, ale go nie używamy. Na trasie super ale na codzień sprawia, że robi się ciasno. Dla kierowcy i pasażera obok miejsce na napoje, dla pasażerów z tyłu 3 miejsca na napoje. Z tylu miejsce bardziej dla dzieci, lub niezbyt rosłych dorosłych na krótkich dystansach. A jeszcze jedno... najpierw trzeba tam wejść. Bagażnik mały. Nieco większy niż w poprzedniku i ma schowek pod podłogą.
Idealnie. Tak ma być. W zimie auto nagrzewa się szybko, w lecie dwustrefowa klimatyzacja radzi sobie doskonale. Jest szyberdach, ja za nim nie przepadam, śle żona jest zachwycona.
Z przodu pełen komfort, z tylu ciaśniej. Ale cudów nie ma to małe, raczej miejskie autko.
Spodziewałem się lepszego wyciszenia. Silnik mruczy pięknie, ale za bardzo słychać opony, szczególnie zimowe. Słychać też opływające auto powietrze. Skoro to klasa premium za nie małe pieniądze, oczekiwałbym kilku decybeli mniej. Na pocieszenie powiem, że jest dużo lepiej niż w mini cooper rocznik 2003 (116KM). Tam jadąc 180 km/h musiałem zwalniać bo nie słyszałem w CB radio, czy suszą, czy można jechać.
Na razie idealnie. Do 5 lat ale maks. 60000 km przebiegu serwis w cenie auta. Spalanie mieszane z przewagą jazdy za miastem (nie autostrada) 5,8 l w mieście około 7,5 l. Klocki hamulcowe zmieniłem poza ASO za pół ceny ASO.
Generalnie OK. Jeśli możesz sobie pozwolić to gorąco zachęcam, nie pożałujesz. Jeździłem tez countrymanami i też jest super. Zarówno diesel jak i benzyna. 190, czy 192 KM. Napędem na 4 koła... obłęd. Oj gdyby mnie budżet nie trzymał...
Żadnych usterek. Nigdy nic nie zawiodło.
Żadnych usterek. Nigdy nic nie zawiodlo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 136KM 100kW [l/100km]

5,8