Ocena kierowcy - Mini Mini R56 Hatchback

Szymon, 15 lat temu
Silnik 1.6 TD 110KM 81kW
Rok produkcji 2008
Mini Mini R56 Hatchback 1.6 TD 110KM 81kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : zawieszenie, silnik, skrzynia, system audio, oraz system ogrzewania. Generalnie zaskoczyło i zauroczyło mnie całe auto :)
Bez wątpienia wspaniałe auto. Rewelacyjny samochód. Drogi ale wspaniały. Można się w nim zakochać. Za każdym razem gdy do niego wsiadam to się uśmiecham :) Czuję się w nim wesoło zrelaksowany i naprawdę polecam je wszystkim którzy mogą na taki wydatek sobie pozwolić :) Boski silnik, skrzynia i zawieszenie. Nie wspomniałem o systemie audio (mam wersję podstawową ale gra lepiej niż myślałem:)
Wspaniały motor. 110 KM, 260 Nm i aż 75% momentu dostępne przy 1200 obr w takim małym samochodzie to istne szaleństwo. Wg. producenta 9.9 sek do 100 ale ja odnoszę wrażenie że 8-9 sek. Na 3 biegu po prostu mała rakieta. Wspaniała elastyczność gwarantowana także przez 6-cio biegową skrzynie. Bez żadnych problemów przy wyprzedzaniu. 1.9 TDi 110 Km w Golfie to przy tym słabizna :)Kręcić można aż do 5tys obr ( 6 tys odcięcie) co jest świetnym wynikiem jak na diesla. Powiem szczerze jestem zachwycony :) dałbym 6 gwiazdek gdybym mógł. Bardzo gorąco polecam choćby jazdę próbną choćby dla samego silnika. Prędkość maksymalna 200 km/h
Świetna 6-cio biegowa. Jechałem Peugeotem 207 z tym silnikiem i 5 -cio biegowym manualem i aż się prosiło o lepszą przekładnie i szósty bieg. Bardzo krótkie przełożenia. Bez szarpnięć, biegi wchodzą bardzo dokładnie i bezproblemowo. Wraz z silnikiem tworzą rewelacyjny tandem. 2 największe zalety auta, no może pomijając zawieszenie
Jeżdżę wersją z 16\" kołami i z dość twardymi oponami runflat. Celowo nie brałem 17-tek gdyż obawiałem się o komfort, chyba niepotrzebnie. Zawieszenie bardzo dobrze wybiera nierówności. Świetnie pokonuje kostkę brukową i \"kocie łby\" jedyne czego można się obawiać to głębokie dziury i wyrwy w drodze. Nie jest to citroen i nie przepłynie przez nie ale powiem szczerze, że spodziewałem się że będzie bardziej brutalny. Pokonuje nierówności podobnie jak Golf czy Audi A3. Trzymanie na drodze i w zakrętach to już osobna bajka. Nie jechałem jeszcze czymś co by się tak przyklejało do asfaltu. Czasem aż się sam siebie boje bo auto wręcz prowokuje do wciskania gazu w zakręcie co wcześniej mi się nigdy nie zdarzało. Nie ma znaczenia czy jedziesz w zakręcie 60,80 czy 100 po prostu to auto uwielbia \"bawić się\" w ciasnych łukach. Tam gdzie inni zwalniają do 60 miniak kusi do jazdy 80-90 :) Taki mały zadziorek który niejednemu ścigaczowi w Calibrze przyspieszającego na prostych daje pstryczka w nos po wyjściu z zakrętu :D
Bardzo dobra widoczność potwierdzona także przez ADAC. http://moto.wp.pl/gid,10722650,img,10722655,kat,0,galeria_zdjecie.html?T[page]=6 Jedyne co denerwuje niektórych to to, że trzeba stawać daleko od świateł gdyż linia dachu opada mocno na szybę. Widoczność dookoła auta jest bez zastrzeżeń czujniki parkowania - raczej niepotrzebne
Trzeba się paru rzeczy nauczyć. To koszt pięknego designu wnętrza auta. Ale po tygodniu użytkowania już raczej wiadomo co gdzie jest. Nie ma tu większych udziwnień.
I tu duży plus dla tego autka nagrzewanie trwa chwilunie. Super szybkie odparowywanie szyb. Bardzo wydajna klima i co ważne nie hałasuje. Co mi się bardzo podoba to system wyboru miejsca nawiewu. Po prostu mówimy miniakowi na co ma wiać. Szyny tak/nie, twarz tak/nie, nogi tak/nie prosto i przyjemnie tak jak powinno być
Z przodu baaaardzo dobrze (mam 186 cm wzrostu) z tyłu... Bez komentarza. Drugi rząd siedzeń i bagażnik to naprawdę mała przestrzeń ale to jednak jest małe auto i chyba z tego założenia wyszli konstruktorzy
Jest nieźle ale mogłoby być lepiej. Auto jest wyciszone bardzo dobrze ale powyżej 150 hałasuje podobnie jak Tdi volkswagena.
Zużycie paliwa zaskakująco małe co z pewnością pozytywnie wpływa na kosztorys, wyniki spalania podobne jak w danych producenta. Drogie ubezpieczenie. Drogie części zamienne. Choć na gwarancji to nie problem. Ale jeśli ktoś chce o auto bardzo dbać to zawsze będzie drogo. Osobiście jestem człowiekiem który przedkłada jakość nad cenę dlatego też zdecydowałem się na to auto
Dlaczego 5 gwiazdek ? Po pierwsze Jakość jest baaaardzo wysoka a cena wysoka. Po drugie można uzyskać porządny rabat i nieźle wyposażone auto kupić za 80 tys
Na razie nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD 110KM 81kW [l/100km]