Ocena kierowcy - Mini One I

Przeniesienie napędu : Ok
Zawieszenie
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
To moje czwarte Mini nowej generacji-a zaczęło się od żony-myślałem że to damski samochód, a kiedy tylko się nim przejechałem to się od niego uzależniłem i tak już zostało. Po mimo wad-i ceny to na prawde fajny car,-nie ma co ukrywac jest ok
O dziwo wersja z 75cio konnym silnikiem daje mocniejszego kopa w niskim zakresie obrotów na 1ce i 2ce niż 88mio konna, ale przyspieszenie w 88Km z 4ki z 80 do 120km/h przebija audi a4 1.9tdi 130KM. Niezła frajda i zaje mały apetyt na paliwo. Kultura pracy-poprawiona w stosunku do wcześniejszej wersji, bardzo poprawna jak na silnik 1.4
Bardzo krótkie przełożenia-sportowe prowadnice-super tyknięcie, ale w każdym z którym miałem do czynienia problem z 3cim biegiem i to dośc poważny już po 50tys km-łatwo zamiast 3ki złapac 1ke, a to dośc nie zdrowe przy krótkim przełożeniu, aż proszącym o wkręcanie na obroty
No to już jest klasa sama dla siebie, rozciągnięty na maxa rozstaw osi, przypomina trochę gokarda, bardzo dobrze rozłożony środek ciężkości i twarda kierownica-reaguje na każdy najdrobniejszy ruch z precyzją skalpela
Z tym już gorzej-wybaczyc można szerokie słupki, prawie pionową szybę i słabe wycieraczki-jak z Gaza (mam sentyment), ale jakośc szyb poniżej przeciętnej-matowienie, odpryski, zapowietrzenia w wersjach z fabrycznym przyciemnieniem tylnej części
Ciekawa i oryginalna-najfajniejsze te pypciki jak w śmigłowcu
Czasami ciężko z odparowywaniem szyb-grzeje tak sobie, ale mrozi (bez automatycznej) jak zamrażarka (z automatyczną) ok
Dla kierowcy ok-nie najlepiej jak trzeba przemieścic dwóch chłopa z tyłu-ale chyba nie po to się kupuje Miniasa, jak trzeba to i słoń wejdzie(poczciwe 126p)
W wersji z 75KM brak pokrywy silnika-trochę nie przyjemnie-, w wersji z 88KM dużo lepiej-na prawde nie ma o czym mówic
Diesel 1.4 co to tam może spalic?
Cena zawyżona-Bogaci Tatuśkowie robią prezenty swoim Księzniczką-a Te nie mają pojęcia co mają-NAJLEPIEJ OD TAKICH KUPOWAC! Wtedy możemy sobie pojeżdzic-Kurcze przez diesla Zona nie da mi kupic 1.6cooper s
Zawieszenie na tym naszym łez podole dostaje po tyłach. Szyby-Beznadziejne!
Skrzynia!, w Jednym mi silnik odpinał obroty, w jednym spaliła się ewlektryka

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TD 88KM 65kW [l/100km]

5,8