Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2016

Elp, 6 lat temu
Rok produkcji 2017
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : Fajny wygląd po ostatnim liftingu
Wybierałem pomiędzy ASX, Mazda 3, Ford Focus Kombi lub Kuga. Mazda odpadła przez fatalne wykończenie (produkowane są Meksyku) oraz rdzę, którą obejrzałem w programie Zakup kontrolowany w trzy letniej Maździe 6. Focus odpadł gdy zobaczyłem test Zachara a potem wciągany na holownik nowiutki Focus na środku Radzymińskiej, Test długodystansowy Kugi w gazecie motoryzacyjnej (awaria napędu po 40 tys. i awaria silnika po 90 tys.) przesądził wybór ASX. Po siedmiu latach używania Lancera bez żadnej usterki niezawodność Mitsu wygrała. ASX jest samochodem wygodnym do miasta, na trasie radzi sobie dobrze, plecy nie bolą, stabilna jazda, trzeba dobrze operować biegami aby wycisnąć odpowiednie przyśpieszenie. Cena adekwantna do oferty.
Tu za krótko aby ocenić ( 2 miesiące) nic nie trzeszczy, na razie żadnych niespodzianek.
O dziwo bałem się, że dłuższy niż w Lancerze drążek będzie przeszkadzał ale nic z tych rzeczy biegi wchodzą gładko. Bez uwag
Na trasie nawet powyżej 140 jedzie jak przyklejony, bez uwag, nie przechyla na zakrętach. W mieście sztywne zawieszenie powoduje przy krótkich poprzednich przeszkodach ( np. , garby, studzienki) drobne wahnięcia.
Dużo miejsca z przodu, po położeniu rąk na kierownicy od drzwi łokieć ok. 15-20cm. W toyocie Corolli łokieć obija się drzwi, w Maździe3 trochę lepiej Przy moim 180 cm wzrostu bez uwag. Jazda na trasie o dziwo wygodniejsza niż Lancerze. Tylko 117 KM daje dyskomfort zbyt małej mocy, ale z wyprzedzaniem na dwupasmowej jest lepiej niż myślałem. Czujnik deszczu, podgrzewane siedzenia, tempomat , b, dobre nagłośnienie. Przy prędkościach powyżej 120 -130 nie trzeba pogłaśniać muzyki ani głośniej mówić, Silnik basowo buczy przy przyśpieszeniu 0-80 km, ale nie jest źle.
Bez uwag dobry bagażnik 420l, dużo miejsca jeśli porównamy do mazdy 3 czy focusa combi ( tylne siedzenia to tragedia)
Szybko ogrzewa lub chłodzi bez uwag.
Jeden z powodów dla, których wybrałem, drugi to cena. Wersja Intense Plus.
Lepiej niż czytałem.
W Warszawie mieszkam na Śródmieściu w codziennej jeździe od pali od 7,4 do 8,5 l/100km.
Gdybym chciał kupić suw Mazda CX5, Kuga zapłaciłbym za takie wyposażenie ok. 20-30 tys. więcej. W trasie ( ale nie autostrada) pali przy prędkości 80-90km 6,5 l/100 km. Dla autostrady do 130 km 8,5l/100km. Powyżej 140 km/h pali 9,5 l/100km. Jeśli ktoś płacze, że to dużo to samochody z silnikiem 1l i turbinką palą na autostradzie 10 l. Więc spalanie w normie.
Na razie jak każde mitsu bez uwag
Żadne i niech tak zostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]

7,2