Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2016

ELP, 4 lata temu
Rok produkcji 2017
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 2016 1.6 117KM 86kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Jeździ aż miło,
ASX kupiłem po Lancerze 143 kM i obawiałem się o przyśpieszenie. Na ten silnik jest ok. na autostradzie jestem w środku stawki, na krótkie przyśpieszenia i zwrotność jestem w W-wie do przodu od większości startujących ze świateł,Oczywiście lepiej mieć tyle co w nowy ASX 150KM. Przez dwa lata żadnej usterki.( W Lancerze też przez siedem lat nic tylko wymiana hmulców). Lakier żadnego odprysku (pastuję 4 razy w roku) w przeciwieństwie do posiekanych mazd.
W W-wie na trasie śródmieście i z powrotem 2 x 12 km od 7,5 do 8,5 l/100km. Na wakacjach na trasie 50 km jadąc lokalną w sznurze samochodów ok. 60-80km/h spaliłem 4,8l/100 km, zrobiłem zdjęcie to w serwisie ASO bardzo się zdziwili. Przyśpieszać trzeba od 80 do 120 na trójce aby był efekt, od 140-150 km wzwyż piątka też daje (ale nie pod górę), Przyda się w nowych 150KM.
Nic nie haczy
W Warszawie czy na trasie dobrze idzie na łukach oczywiście nie za ostrych, Zwrotny dobrze sobie radzi przy manewrach na pasach,
Lakier po 2,5 roku bez uwag.
Bardzo dobra dzięki lusterkom jak uszy słonia. Słupki boczne ograniczają przy wypatrywaniu rowerzystów na przejściach, Kamera cofania pomaga.
Bardzo obszerny w środku, proste rozwiązania wszystko pod ręką.
Bez uwag jeśli chodzi o wydajność, tylko troszkę bezwładna,
Najlepiej porównać do mazdy cx3 lub mazdy 3 to okaże się że z komórki usiedliśmy w salonie.
Od 130 km i wietrze to słabo słychać muzykę, bardziej żonę.
Tylko benzyna i przeglądy
Ja oceniam że w tym standardzie salonowym ok. oczywiście od ceny trzeba zejść ok, 10 tys, dla wyższych modeli
Nic
Nic i nich tak zostanie jak w Lancerze,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]

7,1