Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting

Krystianmarek, 8 lat temu
Rok produkcji 2013
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : niewrażliwość plastików zderzaków na kontakty z przeszkodami
Kupując samochód bierze się pod uwagę potrzeby i możliwości finansowe. Byłem zainteresowany samochodem o większym prześwicie. ASX ma ok 190 mm. Zdecydowałem się na nowy samochód. Starczyło na ASX + GAZ. Samochód spełnia moje oczekiwania.
Kupując samochód wiedziałem jakich osiągów mogę się spodziewać. Wykorzystuję go do codziennej jazdy do pracy. Ok 20 km. Zużycie gazu 5,2 - 5,6 l/100. Benzyna 1,2 - 1,5 l/10 Na autostradzie przy 120-140 ok 9- 9,5 (łącznie)
Skrzynia biegów bez rewelacji ale i bez wrednych niespodzianek. Dla mnie zestopniowana poprawnie. Czasami brak "6".
Samochód jest bardzo sztywny. Na zakrętach nie pochyla się. Bardzo dokładnie informuje o stanie nawierzcni.
Widoczność wystarczająca. Są czujniki cofania z tyłu, bardzo by się przydały z przodu. Wysoka maska nie umożliwia precyzyjnej oceny odległości od przeszkody. Można się przyzwyczaić.Mógłby być lepiej wyciszony.
Siedzenia wygodne. Po przejechaniu kilkuset km nie męczą. Radio działa poprawnie. Biorąc pod uwagę wielkość auta, miejsca z przodu jest wystarczająco. Z tyłu bez rewelacji.
Klimatyzacja bez zarzutu. Problemem jest zbyt długie zamykanie kabiny. Przy ok 70 km/h na 100 m nie zdąży zamknąć.
Wystarczająca
Przy szybkości powyżej 90 km/h zaczyna być głośno, przy >120 jest hałaśliwie.
Przy gazie koszt 100 km ok 17 - 18 zł. Wtrysk benzyny co kilka suwów. Zużycie paliwa bardzo uzależnione od temperatury zewnętrznej. Różnica nawet do 2 l/100.
Jak się nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma. Rozsądny samochód za rozsądną cenę.
Bez usterek. Na pochwałę zasługują zastosowane plastiki zderzaków. Są elastyczne. Nie pękają. Przy astrze miałem z tym problemy. Wystarczał kontakt z zaspą i zderzaki w częściach. Azjata tu się popisał.
Bez usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]