Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting

Michał, ponad rok temu
Rok produkcji 2013
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędny i bezawaryjny.
Karoseria : Standard to rdza na klapie bagażnika, szczególnie sprawdźcie przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej. Dlatego uważam że podwójnie malowana klapa bagażnika.
Bardzo ładny i niebanalny, dynamika wystarczająca w mieście, wygodny, średnie gabaryty. Samochód dla spokojnego kierowcy, ceniącego sobie bezawaryjność. Rdza na klapie bagażnika to standard, poczytajcie na forach, z tego względu klapę niekiedy wymieniano na gwarancji.
Bezawaryjny a to dla mnie najważniejsze. W mieście dynamika wystarczająca, nie jest to jednak demon prędkości przyspieszania, mógłby mieć te parę Km więcej dlatego odejmuję jedną gwiazdkę.
W zakrętach trzeba zwalniać, to jednak SUV a nie auto sportowe, parę razy na suchej nawierzchni włączyło mi się ESP. Wczesniej jeździłem sedanami i w tych samych zakrętach z taką samą prędkością wejścia się to nie zdarzało.
Typowa wada to rdza na klapie bagażnika przy oświetleniu tablicy rejestracyjnej i pod ramką tablicy rejestracyjnej, bo z reguły ramkę przykręcano bezpośrednio wkrętami do blachy. Po zakupie oddałem do lakiernika i jest ok, zakonserwowałem również podwozie, raczej zapobiegawczo bo oznaki korozji pojawiły się tylko w miejscu podstawiania lewarka.
Duże szyby, wielkie lusterka.
W mojej wersji 2013r. FL uważam że przycisk awaryjnych jest za nisko, zdarza mi się włączyć awaryjne przy zmianie biegów. Przelaczniki podgrzewania foteli również są umieszczone niefortunnie przy fotelach. Poprawili to w 2015r.
Klima chłodzi jak powinna, przy upałach 35 st dawała radę, ogrzewanie również ok, para na szybach szybko odpuszcza.
Podróżuje się dobrze 4 osobom na pokładzie. Mam 180 cm wzrostu więc dla mnie spokojnie wystarczająca przestrzeń, za fotelem kierowcy w związku z tym też jest komfortowo.
Odejmuję gwiazdkę bo przy większych prędkościach jest głośno, wyciszenie jest słabe. Byłem tego świadomy przy zakupie sugerując się wcześniejszymi opiniami.
Części są stosunkowo niedrogie, mało pali, w sumie to nie ma się w nim co zepsuć poza częściami zużywającymi się w normalnej eksploatacji (np. tarcze, klocki itp).
Uważam że cena jest adekwatna do jakości. Aczkolwiek jeśli ktoś jest wymagający, nie będzie zadowolony z jakości wykonania wnętrza oraz osiągów silnika.
Jak dotąd nie mam wielkich zastrzeżeń. U mnie wysiedziany był boczek fotela kierowcy, prawdopodobnie od wysiadania bo zjeżdża się po nim d...pą, koszt naprawy u tapicera 300 zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]

Usterki Mitsubishi ASX I