Lista ocen Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW 2013-2015 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bruce Norwit
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
1,6 w benzynie napędzany gazem. W mieście radzi sobie bez problemów. Nabieranie prędkości do 100 km/h idzie opornie, ale po przekroczeniu tej bariery radzi sobie już znacznie lepiej. Także podróżowanie z autostradowymymi 100-180 barrrdzo wygodne i zaskakująco elastyczne jak na tak mały silnik (poprzednio jeździłem autem z 2,5 litra pod maską). Niestety w prędkościach do 100 km/h na trasie samochód nie daje rady, dlatego trzeba wielokrotnie...
~Marek
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Moc 117KM jest wystarczająca dla użytkownika drogi lubiącego dynamiczną jazdę, aczkolwiek nie jest to demon prędkości. Nie wiem, ale wydaje mi się, że niektóre niskie oceny w tej materii wynikają z tego faktu, że niektórzy oczekiwali auta stricte sportowego (Auto Sport eXtreme), natomiast jest to samochód typu crossover, czyli SUV do miasta, w tym się mega sprawdza, 117 KM naprawdę wystarcza do jazdy po drogach miasta i do wyprzedzania w trasie.
~carjan
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Silnik 117 KM. Niektórzy twierdzą że za słaby. Może i tak jak ktoś jeździ dużo w trasie, potrzebuje dynamiki. Dla mnie ten silnik jest ok. Ruszając ze świateł wcale nie musimy się wstydzić że stanowimy zawalidrogę. Jest odpowiednio dynamiczny i elastyczny a przy tym oszczędny. Silnik to sprawdzona japońska konstrukcja bez awaryjnych udziwnień. Ma zapewnić długą i bezproblemową jazdę. I o to mi chodziło kupując ten model.
~Piotr
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Bez awarii, jazda na gazie od 4 lat nie przysparza mu problemów. Bez lubryfikacji na gazie zrobił 70k/km nawet nie ustawiałem zaworów. silnik jest chyba stworzony do gazu. Spalanie przy spokojnej jeździe to 7l gazu a benzyny potrafi spalić poniżej 6l. Wymieniam tylko olej, co 10k/km. Nie ma innych okazji do otwierania maski, silnik suchy. Dynamika na poziomie fiata Punto, ciężko się wyprzedza.
~Amiga
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Mało pali (nawet 5,5 litrów w trasie) ,technologia MIVEC zmienne fazy rozrzadu ciagnie jak diseal od 2000 obrotow . Wady głośny przy prędkościach autostradowych pow 130 - 140 km/h Dobre przyspieszenie na benzynie 98 można osiągnać 9 sek do 100 km /h Brak 6 biegu mała elastyczność przy wyprzedzaniu w trasie - trzeba redukować do 3 na czas wyprzedzania tira
~Marek Bielsko-B.
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
1.6 do miasta ok ekonomiczny wystarczająco dynamiczny. W długą trasę chciało by się mieć mocniejszczego i bardziej elastycznego diesla. Przyśpieszenie 1.6 jest dosyć dobre tyle, że trzeba redukować do 3 biegu i wtedy wyprzedzać o ile prędkość pozwala. Generalnie czuć w trasie trochę niedobór mocy. Ale to dla tych co lubią mocniej nacisnąć.
~rene
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Jechałem w Niemczech... 195 km. Prędkość fabryczna 183 km. W kilka sekund pszczoła się pozbierała ze 140 km do 195 km. Taka mi się trafiła? :) Huczy i warczy. Ale mam wrażenie ,że ten niewinny silniczek nie narzeka ,że go zarzynam czy cóś. Po prostu się zrywa i odjeżdża. Jak by czekał... .:) Mały aluminiowy. Bez sprężarek turbin. Kocham go... .
~Pawel1507
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Silnik do spokojnej jazdy. Jeżeli natomiast potrzeba gwałtowniej przyspieszyć należy "wkręcić" silnik powyżej 3500 obr./min. i też "daje radę". Zmienne fazy rozrządu robią dobrą robotę. Pozytywnie zaskakuje niskie spalanie, bezawaryjny, nie bierze oleju (jeżdżę na ENEOS 5W30), rozrząd na łańcuchu (podobno wieczny).
~Monotheist67
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Silnik pomimo tulko 117 KM radzi sobie całkiem przyzwoicie. Jeździmy albo ekonomicznie (zmiana biegów zgodnie ze wskazówkami) albo dynamicznie. Ja podczas wyprzedzania prawie zawsze redukuję biegi. Lubi wyższe obroty. Przy prawie 60 km/h wskaźnik woła żeby zmienić bieg na 5.
Dziennik kosztów dla Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
7,1
~Arek
SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW
Generalnie przy mojej codziennej jeździe moc jest wystarczająca, ale przy jeździe autostradowej, przydało by się trochę więcej mocy. Silnik 1,8 wydaje się lepszym wyborem, ale ze względu na żarłoczność i głośniejszą pracę, ja się nie zdecydowałem
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting