Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV

Silnik 1.6 MIVEC 117KM 86kW
Rok produkcji 2010
Mitsubishi ASX I SUV 1.6 MIVEC 117KM 86kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny, oszczędny,cichy
Samochód dla Tych co muszą opuścić asfalt i częściowo jeżdzić po drogach polnych utwardzonych i nieutwardzonych.Nie można żądać aby był idealny dla wszystkich.Każdy kupuje z preferencjami głównego celu jaki ma do spełnienia w czasie jego użytkowania. Uważam ,że z do oceny nie powinny być przyjmowane opinie o samochodzie od osób, które nie miały go w eksplatacji i nie przejechali przynajmniej zalecanego dystansu przez Producenta/ okresu docierania 1000km/. Powinienem dać ocenę 4,8 ale niema takiej oceny więc daję 5. Posiadam wersję Invite. Koło zapasowe dokupiłem ,nie ma problemu,jedynie co brakuje to podgrzewanych siedzeń foteli a ponieważ często poruszam się po drogach polnych - brakuje kubełkowych dywaników, orginalne są do miasta, a ten samochód ze względu na swoją wagę woli jeżdzić za miastem.Do miasta -toyota Yaris I, nie francuz ale japończyk z slnikiem 1.0 -czterocylindrowym- spalanie 4,8-5,1.
Silnik do 2000km. docierany zgodnie z zaleceniem Producenta,podobnie jak poprzednie samochody produkowane w Japonii.
Chodzi jak w zegarku.
Doskonały ,szcególnie na drogach polnych ,leśnych i innych, gdzie przeciętnm osobowym bałbym się wjechać. Wymieniłem opony na całoroczne Vedersteiny 3,/ bieżnik letnio- zimowy/.
Kwestia przyzwyczajenia, tył załatwiają czujniki.
Jazda im to przyjemność,nie męczy nawet przy dłuższej trasie- 400km tobez problemu,a mam 70 wiosen.
Grzeje bardzo szybko,obsługa łatwa - przydałby się wyświetlacz klimy( nawet taki jak w YarisieII).Chłodzenie bez zastrzeżeń.
Przy 75kg. i 175-wzroście , praktycznie w każdym samochodzenie nie mam problemu.
Opony całoroczne są dobrej klasy,nie widzę róznicy z tymi co były / letnie/.
Miasto- zależy od dystansu i prędkści- ok 6,5 -7,6l Trasa na dystansie 850km z prędkoścami obowiązującymiw Polsce- 5,1l na 100km-wyliczone z tankowania, drogi Klasy II i poniżej. Na autostradzie przy 140km- 8,1 / ale nie kupiłem ten samochód aby jeżdzić po autostradach/.
Zawsze lepiej jak jest taniej.
nic- stan jak wyjechał z salonu.
Jak narazie doskonale - oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MIVEC 117KM 86kW [l/100km]

5,7